StoryEditor
Producenci
27.09.2022 00:00

L’Oréal kupuje medyczną markę kosmetyków Skinbetter Science

L’Oréal podpisał umowę nabycia amerykańskiej marki Skinbetter Science, która jest jedną z najszybciej rozwijających się marek medycznych do pielęgnacji skóry w Stanach Zjednoczonych.

Koncern L’Oréal poinformował, że podpisał umowę nabycia marki Skinbetter Science. Marka została stworzona przez specjalistów z branży farmaceutycznej Jonaha Shacknai, Justina Smitha i Setha Rodnera. Firma powstała w 2016 r. w Arizonie. Obecnie Skinbetter Science jest jedną z najszybciej rozwijających się marek medycznych do pielęgnacji skóry w Stanach Zjednoczonych. Zespół sprzedaży medycznej sprzedaje asortyment głównie za pośrednictwem sieci dermatologów, chirurgów plastycznych i gabinetów medycyny estetycznej.

Marka Skinbetter Science jest także dostępna w Polsce. Produkty są określane jako kosmeceutyki. Jak czytamy na stronie internetowej marki „Marka do swoich receptur wykorzystuje wysokiej jakości składniki premium i złote standardy medycyny (...). Podstawową zasadą Skinbetter jest dostępność tylko u wybranych specjalistów. Ten model bezpośredniej sprzedaży generuje zaufanie oraz świadomość pacjentów. Sprzedaż produktów online bez konsultacji jest absolutnie zakazana". 

Jonah Shacknai, założyciel i prezes Skinbetter Science, powiedział, że pomiędzy L’Oreal i Skinbetter Science istnieje „znakomita zgodność misji i wartości”, a globalny zasięg L’Oreal i zasoby pozwolą zmaksymalizować możliwości marki.

„Skinbetter Science jest doskonałym uzupełnieniem portfolio marek Active Cosmetics Division” – skomentowała w oświadczeniu Myriam Cohen-Welgryn, światowy prezes działu kosmetyków aktywnych L'Oréal. – „Przyczyni się to w dużym stopniu do długoletniej misji Działu Kosmetyków Aktywnych L'Oréal, polegającej na pionierskim rozwoju zdrowia i urody dzięki zaawansowanym, naukowym innowacjom w pielęgnacji skóry. Jestem przekonana, że ta szybko rozwijająca się amerykańska marka ma ogromny potencjał międzynarodowy” – podkreśliła.

Dział Kosmetyków Aktywnych L'Oréal jest najszybciej rozwijającą się grupą L'Oréal. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca przychody pionu wzrosły o 33,9 proc. w ujęciu sprawozdawczym i o 23,8 proc. w ujęciu like-for-like.

L'Oréal jest wiodącym światowym graczem w branży kosmetycznej ze 110-letnią tradycją i  portfolio 35 międzynarodowych marek. Zatrudnia 85 400 pracowników. Sprzedaż we wszystkich sieciach dystrybucji (e-commerce, rynek masowy, domy towarowe, apteki, salony fryzjerskie, sprzedaż detaliczna marek i podróży) wyniosła 32,28 miliarda euro w 2021 roku. Grupa posiada 20 ośrodków badawczych w 11 krajach na całym świecie oraz zespół ds. badań i innowacji składający się z ponad 4 tys. naukowców i 3 tys. specjalistów technicznych.

Czytaj także: Henkel przejął fryzjerskie marki Shiseido 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:31