StoryEditor
Producenci
24.07.2018 00:00

L‘Oréal inwestuje w wygodne biura

Grupa L‘Oréal inwestuje w innowacyjne biura na całym świecie. Patia z roślinami, tarasy z panoramicznym widokiem, centra fitness, a także usługi medyczne i fryzjerskie – to tylko niektóre z udogodnień, z których korzystają pracownicy koncernu. 

Jak podaje koncern, nowe obiekty biurowe służą dobremu samopoczuciu, równowadze i wydajności. W listopadzie 2017 r. L'Oréal otworzył nowe biura w Levallois-Perret na przedmieściach Paryża. Nazwane kampusem „Sekwana 62”, są najnowszym projektem biur, które zostały otwarte także Kopenhadze i na Manhattanie.

Odzwierciedlając nowe sposoby pracy wśród swoich pracowników, grupa przenosi się do przestrzeni biurowych, które są zaprojektowane tak, aby były sprawne, oparte na współpracy i przekrojowe. Głównym celem jest stworzenie środowiska, w którym pracownicy czują się dobrze. We Francji w konsultacjach podczas fazy projektowania biura wzięło udział ​​30 warsztatów, w których łącznie pracowało 300 pracowników, wraz z francuskim Komitetem ds. Higieny, Bezpieczeństwa i Warunków Pracy.

Wśród podejmowanych decyzji było wyposażenie biur w najnowszą technologię służąca do wspólnej pracy. Celem było nie tylko stworzenie powiązań między różnymi jednostkami operacyjnymi grupy w obrębie kampusu, ale także z ludźmi spoza niej, jako sposób na zachęcanie do wspólnego działania.

Dzięki naszej usłudze wideokonferencji, można porozmawiać z kimś w Szanghaju, jak gdyby rozmówca stał przed tobą – komentuje Jean-Michel Duffieux, dyrektor ds. projektów nieruchomości.

Wraz z infrastrukturą chroniącą środowisko, Grupa L'Oréal oferuje także szereg usług zaprojektowanych tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno dobrego samopoczucia, jak i wydajności pracy. Należą do nich patia z roślinami, tarasy z panoramicznym widokiem i centra fitness, a także usługi konsjerża i medyczne oraz asystent opieki społecznej. Niektóre biura mają nawet salon fryzjerski i centrum masażu.

Wygoda pracy w Kopenhadze

L'Oréal nie tylko zapewnienia pracownikom wygodne miejsca do pracy. Koncern chce również ułatwić im życie. Na przykład, pozwalając pracownikom organizować swój dzień zgodnie z ich potrzebami.

Typowy dzień od 9:30 do 19:00 nie ma żadnego sensu w dzisiejszym świecie. Wielu ludzi chce zaplanować swój dzień roboczy wokół szeregu obowiązków. I musimy odpowiedzieć na tę potrzebę – wyjaśnia Bertrand de Senneville, senior global VP HR social relations dla Grupy L'Oréal. Mając to na uwadze, L'Oréal w Kopenhadze umożliwia pracownikom ustalenie własnego harmonogramu.

Indywidualna przestrzeń z widokiem na kanał w Kopenhadze jest przeznaczona dla osób, które chcą pracować samodzielnie i znaleźć inspirację, podczas gdy inne obszary biurowe zostały utworzone dla projektów grupowych. Z kolei, dla tych, którzy chcą się pracować samodzielnie, aby się skoncentrować, stworzono specjalną strefę „Focus”. W budynku znajdują się także liczne sale konferencyjne oraz miejsca, w których można rozmawiać nieformalnie.

Wśród dodatkowych usług jest bezpłatne utrzymanie rowerów, aby zachęcić pracowników do jazdy na rowerze do pracy, co jest korzystne nie tylko dla ich zdrowia, ale także dla ich miasta. Łącznie różne inicjatywy pomogły podnieść poziom zadowolenia pracowników w L'Oréal w Kopenhadze z 64 proc. do 71 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:27