StoryEditor
Producenci
14.02.2024 14:24

L’Oréal i Miu Miu podpisują umowę licencyjną na wyłączność

Miu Miu to włoska marka odzieży i akcesoriów, będąca spółką zależną należącą w całości do Prady. Na jej czele stoi Miuccia Prada, a jej siedziba mieści się w Mediolanie we Włoszech. / Miu Miu
L’Oréal Groupe i Prada podpisały długoterminową umowę licencyjną na tworzenie luksusowych kosmetyków dla marki Miu Miu. Oczekuje się, że Miu Miu i L’Oréal wprowadzą swoje pierwsze wspólnie stworzone zapachy w 2025 roku pod szyldem L’Oréal.

L‘Oréal posiada licencję na perfumy Prada od 2021 r., natomiast Coty miało do tej pory w portfolio licencję na Miu Miu od debiutu pierwszego zapachu marki w 2015 r. Jej drugi zapach, Miu Miu Twist, został wprowadzony na rynek w 2019 r., a jego twarzą jest Elle Fanning. Grupa L’Oréal wprowadziła na rynek dwa zapachy Prady, Paradoxe i Luna Rossa Ocean, a także linię do pielęgnacji skóry i makijażu. Kampania Prada Candy zadebiutowała w 2021 roku z udziałem wirtualnej influencerki.

Założona w 1993 roku firma Miu Miu  tworzy modę luksusową i eksperymentalną. To partnerstwo wyznacza „nową erę interpretacji aspektu piękna dla Miu Miu” – stwierdził w oświadczeniu prasowym L’Oréal.

Umowa z Coty, uznaną na arenie międzynarodowej firmą referencyjną na rynku luksusowych perfum, stanowi ważny krok naprzód w planie rozwoju Miu Miu [...] Jestem zatem pewien, że wykorzystując know-how Coty i silną tożsamość Miu Miu, to partnerstwo będzie światowym sukcesem, który przyniesie obu firmom satysfakcję.

- powiedział Patrizio Bertelli, dyrektor generalny Grupy Prada.

Rodzinny dom mody Prada zleca tworzenie zapachów i kosmetyków firmie L’Oréal od 2021 roku, kiedy Prada rozstała się z hiszpańską firmą Puig. Jednak Miu Miu, siostrzana marka Prady, do tej pory udzielała licencji na swoją linię produktów kosmetycznych firmie Coty. Miu Miu i Coty ogłosiły, że nawiązały współpracę w 2013 roku, a debiutancki zapach Miu Miu trafił na półki w 2015 roku.

Miu Miu ma póki co w ofercie 13 zapachów, w tym dwie linie — Les Eaux à La Mode i Twist.

Czytaj także: Prada, wchodząc na rynek kosmetyczny, pomyślała o ekologii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 16:34