L’Oréal ogłosił nawiązanie współpracy z Bakar Labs Uniwersytetu Kalifornijskiego (UC) w Berkeley, wiodącym inkubatorem biotechnologii. Ten krok otwiera drogę inkubowanym start-upom Bakar Labs do bezpłatnego korzystania z modeli 3D zrekonstruowanej skóry – wynalazku L’Oréal.
Partnerstwo koncentruje się na tworzeniu pionierskich produktów kosmetycznych nowej generacji z wykorzystaniem wiedzy naukowej L’Oréal na temat mikrobiomu, wiedzy biotechnologiczną Bakar Labs i inne zaawansowanych technologii biologicznych.
Przyszłościowa współpraca ma na celu przedefiniowanie krajobrazu branży kosmetycznej, napędzanie innowacji, które zaspokajają indywidualne potrzeby, poprawiają zdrowie skóry i rozwiązują określone problemy skórne dzięki coraz bardziej skutecznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
– L’Oréal jest pionierem trójwymiarowej rekonstrukcji skóry od ponad 25 lat, ustanawiając alternatywne rozwiązania dla świata bez testów na zwierzętach. Dziś z przyjemnością wspieramy Bakar Labs na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley za pomocą tej autorskiej platformy skintech L’Oréal, aby wspierać najlepszy w swojej klasie ekosystem start-upów Bakar w ich dążeniu do nowych odkryć. Dzięki w pełni zintegrowanej produkcji zrekonstruowanej skóry 3D zapewnimy startupom Bakar wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia ich celów – powiedziała Barbara Lavernos, zastępca dyrektora generalnego ds. badań, innowacji i technologii w firmie L‘Oréal.
Bakar Labs, mieszczący się w Bakar BioEnginuity Hub na kampusie UC Berkeley, obejmuje ponad 12 tys. mkw. powierzchni laboratoryjnej i biurowej dla maksymalnie 50 startupów jednocześnie. Zróżnicowana społeczność startupów obejmuje firmy zajmujące się terapią, diagnostyką, technologią rolniczą i technologią żywności.
– Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą L‘Oréal i korzystać z ich rozległego doświadczenia w badaniach nad mikrobiomem i zaawansowanymi technologiami biologicznymi – powiedział profesor UC Berkeley, David Schaffer, dyrektor Bakar Labs. – Ta współpraca zapewni stat-upom cenne zasoby i wiedzę, a nam pozwoli współpracować z L‘Oréal w celu rozwoju biotechnologii w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.
L‘Oréal już od 1979 r. rekonstruuje pionierskie modele skóry episkin służące do testowania kosmetyków i ich składników. To alternatywna w stosunku do testów na zwierzętach metoda oceny bezpieczeństwa produktów.
Grupa L‘Oréal dysponuje 20 ośrodkami badawczymi w 11 krajach na świecie. Zespół ds. badań i innowacji stworzy ponad 4 tys. naukowców i 5,5 tys. profesjonalistów w dziedzinie technologii i technologii cyfrowych. W 2022 roku Grupa L‘Oréal wygenerowała sprzedaż w wysokości 38,26 miliarda euro
Czytaj także: Chanel przedstawia biodrukowaną skórę 3D z ciemnymi plamami