StoryEditor
Producenci
14.01.2019 00:00

L‘Occitane przejmuje brytyjską markę kosmetyków luksusowych Elemis

Brytyjska marka luksusowej pielęgnacji skóry Elemis przechodzi do L‘Occitane International, francuskiego specjalisty w zakresie wysokiej jakości kosmetyków naturalnych. Transakcja warta jest 900 milionów dolarów (prawie 785 milionów euro).

L'Occitane, która posiada już w swoim portfolio marki wysokiej klasy, osiągnęła ostateczne porozumienie w sprawie nabycia brytyjskiej firmy. Elemis jest obecnie własnością Steiner Leisure, spółki portfelowej L Catterton Fund, największej na świecie skoncentrowanej na konsumentach firmy private equity należącej do Catterton, LVMH i rodziny Arnault.

Według serwisu bloomberg.com jest to największa transakcja na rynku, ponieważ znany producent kosmetyków organicznych rozszerza działalność w USA i Wielkiej Brytanii.

Według przedstawicieli L'Occitane, przejęcie marki Elemis, popularnej wśród Millenialsów i pokolenia X, wzmocni wzrost grupy na całym świecie i pomoże w ekspansji nowe rynki. Transakcja ta jest ostatnią z serii przejęć marek luksusowych kosmetyków do pielęgnacji skóry w ostatnich latach, a popyt na produkty naturalne w Azji rośnie.

L'Occitane planuje wprowadzić ekskluzywne produkty w Chinach, Hongkongu i USA, na trzy rynki, które napędzają większość wzrostu przychodów, aby zrównoważyć spowolnienie w Europie – stwierdzają eksperci agencji.

Dzięki nabyciu Elemis, L'Occitane prawdopodobnie osiągnie swój cel sprzedaży wynoszący 1,7 miliarda euro (1,95 miliarda dolarów) w ciągu dwóch lat – donosi agencja Bloomberg. Transakcja ta jest największym przejęciem L'Occitane i następuje po nabyciu przez Nature Cosmeticos sieci The Body Shop od L'Oreala za około 1 miliard euro w 2017 roku.

To duży krok naprzód dla L'Occitane w budowaniu wiodącej oferty marek premium. Elemis ma dobrą pozycję do dalszego globalnego wzrostu  – skomentował w oświadczeniu Reinold Geiger, dyrektor generalny francuskiej firmy,

 L'Occitane pochodzi z Prowansji we Francji, działa w 90 krajach, a jej strona internetowa zawiera 3285 punktów sprzedaży detalicznej. Firma odnotowała 1,3 mld euro w sprzedaży netto i 142 mln euro zysku operacyjnego w ubiegłym roku podatkowym. Umowa o przejęciu Elemis zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:53