StoryEditor
Producenci
09.04.2021 00:00

L‘Occitane en Provence wspiera naturę i rolnictwo

Marka L‘Occitane patronuje idei RWS w Polsce. Dzięki współpracy z Fundacją Agrinatura wspiera gospodarstwa rolne i wytwórców zdrowej żywności. 

Od początku istnienia marka angażuje się w projekty ekologiczne i działania lokalne, współpracujac z fundacjami i organizacjami dbającymi o ochronę przyrody i bioróżnorodności. W Polsce związała się z Fundacją AgriNatura, aby wspólnie przywrócić do uprawy dawne odmiany polskich drzew owocowych i wspierać polskie gospodarstwa RWS.

Na czym polega idea RWS?

RWS, czyli Rolnictwo Wspierane przez Społeczność to rodzaj partnerstwa między grupą osób i jednym lub kilkoma wytwórcami żywności, w którym strony dzielą między sobą ryzyko, obowiązki i korzyści związane z rolnictwem. Partnerstwo to zbudowane jest na bezpośrednich relacjach międzyludzkich, w oparciu o długoterminowe, wiążące porozumienie.

Krótko mówiąc działanie RWS-ów polega na tym, że wybrane i chętne do takiej współpracy gospodarstwa rolne są wspierane finansowo przez osoby, które regularnie (przeważnie raz w tygodniu) otrzymują część zebranych plonów. Na ogół taka współpraca nawiązuje się między rolnikami, a mieszkańcami dużych miast, którym zależy na tym, aby kupowana przez nich żywność (warzywa, owoce, nabiał) pochodziły z gospodarstw, których właściciele z troską podchodzą do spraw ekologii, dobrostanu zwierząt, ochrony środowiska i stosują na co dzień dobre praktyki rolnośrodowiskowe.

Marka L’Occitane wspiera ideę RWS w Polsce: "Zostaliśmy mecenasem strony internetowej o polskich gospodarstwach RWS, będziemy współfinansować szkolenia dla rolników, którzy chcieliby założyć tego typu gospodarstwo i namawiać mieszkańców miast oraz naszych Klientów do współpracy z RWS-ami, bo... sami zamawiamy świeże warzywa, zioła i owoce z RWS-u Wojciechówka" - napisali przedstawiciele marki w komunikacie prasowym.

Gospodarstwa RWS zapewniają powszechną dostępność do świeżej, lokalnej, sezonowej, zdrowej i zróżnicowanej żywności tym, którzy z racji mieszkania w dużych miastach nie zawsze do takiej żywności mają dostęp. Oprócz korzyści w postaci odbieranej raz w tygodniu „skrzynki“ z warzywami czy innymi produktami pochodzącymi z gospodarstwa RWS, zawiązywane są bezpośrednie, a niekiedy nawet bardzo bliskie relacje między producentami, a odbiorcami, opierające się na dzieleniu odpowiedzialności za uprawy oraz na zaufaniu, zrozumieniu, szacunku, przejrzystości działań i współpracy.

Zasada działania i współpracy z RWS

Najpierw trzeba znaleźć gospodarstwo działające w tym modelu, następnie należy zapłacić określoną kwotę, która sfinansuje przygotowanie, uprawę i dostawy żywności przez cały sezon. Dostawy produktów rozpoczynają się mniej więcej w kwietniu i trwają aż do października, ale współpraca z gospodarstwami RWS wymaga od odbiorców oprócz opłat również wizyt w gospodarstwie i pomocy przy pracy. I to jest właśnie ten niezwykle ważny element współodpowiedzialności za plony i wspaniały sposób na pogłębianie relacji. Pielenie i podlewanie grządek oraz pomoc w gospodarstwie to dla niejednego „mieszczucha“ świetny sposób na relaks, aktywność na świeżym powietrzu i weekendowy wypad za miasto. 

O RWS-ach można dowiedzieć się więcej na www.wspierajrolnictwo.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 12:03