Firma Krynica Vitamin – jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych i środków do dezynfekcji – przekazała charytatywnie i rozdzieliła 31 palet środków ochrony osobistej Hygeamed pomiędzy różne instytucje.
Wśród obdarowanych znalazły się samorządy, domy pomocy społecznej, szkoły podstawowe, jednostki straży pożarnej oraz fundacje i stowarzyszenia. Środki trafiły do instytucji z województwa mazowieckiego, lubelskiego – w okolice zakładu produkcyjnego spółki w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu, a także z łódzkiego.
– Przekazaliśmy płyny do dezynfekcji ponad dwudziestu instytucjom. To nasz wkład w walkę z epidemią COVID-19. Te środki przydadzą się w bieżącej pracy personelu, a także obsłudze osób odwiedzających instytucje publiczne – powiedział Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin.
Ponad 40 tysięcy półlitrowych butelek trafiło do:
- samorządów, w tym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Urzędu Gminy w Drelowie.
- szkół podstawowych w Markach pod Warszawą, Rogoźnicy, Rzeczycy, zespołu placówek oświatowych w Leśnej Podlaskiej, NSP w Próchenkach,
- domów pomocy społecznej w Siedlcach, Kozuli k. Białej Podlaskiej, Nowych Litewnikach, domu seniora Kaśmin,
- straży pożarnej, w tym Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej, OSP i PSP w Łosicach,
- harcerzy z Łodzi, Centrum Kultury w Izabelinie i fundacji Ofiaruj.pl czy stowarzyszeni Wspólny Świat z Białej Podlaskiej.
Wielu obdarowanych rozdzieliło te środki pomiędzy kolejne instytucje potrzebujące takich produktów. m
Krynica Vitamin zapewnia, że od lat działa na rzecz społeczności lokalnej. W 2020 r. firma wspierała szkoły, urzędy, placówki medyczne, a także OSP w powiecie łosickim, przekazując płyny do dezynfekcji, grała także na rzecz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Łosicach. Pod koniec ub. roku przekazała dary dla schroniska Azyl w Białej Podlaskiej w postaci m.in. 260 kg karmy dla psów i kotów.
W związku z pandemią COVID-19 firma przestawiła części mocy zakładu na produkcję płynów do dezynfekcji rąk. Były one produkowane w kwietniu i maju ub.r. Działanie spółki było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa.