StoryEditor
Producenci
19.02.2021 00:00

Kremy do rąk – kosmetyki niosące optymistyczny przekaz

Kategoria kosmetyków do dłoni mocno rozwinęła się w czasie pandemii. Marki walczą o uwagę klientów na różne sposoby. Jednym z nich jest oferowanie produktów niosących optymistyczny przekaz. Warto je polecać w czasach różnorodnych ograniczeń i niepewności, które spadły na konsumentów podczas COVID-19.

Według danych Millions Insights, do 2025 r. światowy rynek środków do pielęgnacji dłoni osiągnie wartość 16,9 mld dolarów. Natomiast WGSN, firma prognozująca trendy w modzie i urodzie, podpowiada, że producenci kosmetyków mogą pozostać konkurencyjni i utrzymać pozycję w kategorii produktów do pielęgnacji dłoni, tylko wtedy, gdy uwzględnią „nowe priorytety konsumentów”. Jednym z nich jest poszukiwanie produktów o terapeutycznym działaniu na stan umysłu.

Marką która niedawno poszerzyła swoje portfolio o produkty do pielęgnacji dłoni jest Bi-es, znana dotychczas z kategorii perfumeryjnych. Ona też postawiła na ich terapeutyczne działanie poprzez zapach oraz wygląd opakowań.

– Naszą główną specjalnością są produkty zapachowe, takie jak wody perfumowane, dlatego przygotowując kremy do rąk chcieliśmy aby także one pięknie pachniały. Zależało nam również, by zwracały uwagę estetyką opakowań. Naszym celem było, by produkty, po które konsumenci będą często sięgać wywoływał uśmiech i sprawiały radość. Tego każdy potrzebuje teraz najbardziej – mówi Kamil Frączek, head of marketing and key account manager firmy Uroda Polska, która jest właścicielem marki Bi-es.

Pobudzający zmysły zapach oraz nastrajająca pozytywnie szata graficzna opakowania były też ważne podczas projektowania kremów do rąk oferowanych pod marką Nacomi. Jednak, jak mówi Katarzyna Cokot, specjalista ds. marketingu w Nacomi, równie ważna była otulająca skórę konsystencja.

– Dzięki temu nasze kremy można stosować także jako maskę na dłonie. Ich wielofunkcyjność sprawia, że posiadając tylko jeden produkt, konsumenci mogą zapewnić sobie jeszcze bardziej skuteczną pielęgnację – przekonuje.

Dodaje, że oprócz kremów, których można używać na dwa sposoby, marka oferuje również odrębne produkty dopełniające rytuał pielęgnacyjny dłoni, takie jak peeling cukrowy do rąk oraz olejek do pielęgnacji skórek.

Materiał jest częścią artkułu „Pielęgnacja dłoni w czasie koronawirusa – intensywnie, często i  innowacyjnie” opublikowanego w „Wiadomościach Kosmetycznych” styczeń-luty 2021.

Zapraszamy do pobrania e-wydania.                   

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 07:41