StoryEditor
Producenci
19.02.2021 00:00

Kosmetyki premium w USA w 2020 roku. Trochę lepiej niż w UK, znacznie lepiej niż we Francji

Sprzedaż prestiżowych kosmetyków w USA odnotowała 19-procentowy spadek w 2020 roku w porównaniu z 2019. Ale i tak amerykański rynek kosmetyczny wypadł nieco lepiej niż francuski (24 proc. na minusie) i podobnie jak brytyjski (20 proc.) - podaje Premium Beauty News w oparciu o dane NPD Group.

Branża kosmetyczna w segmencie premium USA wygenerowała 16,1 mld dol. w 2020 r., co oznacza 19-procentowy spadek sprzedaży w porównaniu z 2019 r. Według kategorii sprzedaż tych kosmetyków spadła o 34 proc. w ciągu roku, a następnie produktów do pielęgnacji skóry  o 11 proc. i zapachów o 8 proc., a włosy urosły o 7 proc. Podobnie jak w innych krajach, sprzedaż e-commerce pomogła poprawić wyniki, zwiększając się o 46 proc. w 2020 roku.

Priorytety się zmieniły - spa w domu

Przesunięcie priorytetów konsumentów w kierunku dbania o siebie i sprawiania sobie niewielkich luksusów oraz znaczne zmiany stylu życia spowodowane pandemią, przesunęły środek ciężkości w bezprecedensowy sposób, tworząc nowe obszary wzrostu w obliczu ogólnego spadku sprzedaży w branży.

Troska o siebie i skupienie się na swoim dobrostanie stały się niezbędne w 2020 roku, a zwycięskimi obszarami rynku były te, które pomogły stworzyć środowisko relaksu, spa i wellness w domu. Największe wzrosty udziału w rynku w tym roku dotyczyły wszystkich kategorii, w tym produktów do pielęgnacji włosów i maseczek, świece zapachowe, peelingi do twarzy, kremy / balsamy do ciała, środki do mycia twarzy i olejki oraz pielęgnacja paznokci.

Największy cios otrzymał makijaż

Pomimo zaciętego wyścigu między makijażem a pielęgnacją skóry przez cały rok, makijaż ostatecznie utrzymał swoją pozycję jako największa kategoria kosmetyków w oparciu o sprzedaż dolarową w 2020 roku, jednak najbardziej negatywnie wpłynęła na nią pandemia, tak jak miało to miejsce we Francji i Wielkiej Brytanii.

Kosmetyki do twarzy pozostała największym segmentem makijażu, a sprzedaż spadała szybciej niż ogólna kategoria, ale niektóre produkty zwiększyły swój udział w rynku, w tym podkłady w sprayu / pudry, przyciemniające kremy ​​nawilżające, bronzery i korektory. Makijaż oczu zyskał na popularności, podczas gdy szminki doświadczyły największych spadków, co częściowo było produktem ubocznym noszenia maseczki. Paznokcie były jedynym segmentem makijażu, który rozwinął się w 2020 roku, gdyż konsumenci sami dbali o paznokcie w domu.

Pielęgnacja ciała na fali

W pielęgnacji skóry obszary wzrostu nie były wystarczające, aby zrekompensować spadki w największych segmentach rynku takich jak kremy ​​do twarzy, serum do twarzy i pielęgnacja oczu. Większość wzrostu produktów do pielęgnacji skóry pochodzi z produktów do ciała, w tym kremów / balsamów do ciała, peelingów, środków do mycia, serum i urządzeń. Po zamknięciu klinik i wstrzymaniu operacji planowych konsumenci próbowali mikrodermabrazji domowej i produktów do modelowania sylwetki, aby osiągnąć zmierzone rezultaty.

Zamiast wody toaletowej perfumy

Zapachy, choć spadały w ciągu roku, to w najwolniejszym tempie dzięki odbiciu w drugiej połowie, podobnie jak we Francji i Wielkiej Brytanii. Chociaż kanał stacjonarny nadal był zagrożony, tempo spadku znacznie spowolniło w drugiej połowie roku, pozwalając przyspieszonemu wzrostowi online zrekompensować tę stratę. Zapachy osiągnęły lepsze wyniki w porównaniu z innymi kategoriami, sprzedaż perfum wzrosła dwucyfrowo w ciągu roku, ponieważ konsumenci wykazują większe zainteresowanie zapachami o dłuższej trwałości. Perfumy są również droższe, co dodatkowo pomogło zwiększyć wolumeny w tej kategorii. Również zapachy do domu, które od kilku lat zyskują na popularności, odnotowały przyspieszony wzrost w 2020 r. Wynika to z faktu, że konsumenci przenieśli znaczenie komfortu w swoim domu na zupełnie inny poziom.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:29