StoryEditor
Producenci
01.10.2018 00:00

Kosmetyczny powiew natury

Nowa na rynku kosmetycznym marka Biolonica to polska firma zajmująca się produkcją naturalnych kosmetyków, opartych na komórkach macierzystych jabłoni. Misją firmy jest dbałość o urodę i zdrowie klientów, poprzez zastosowanie certyfikowanych naturalnych i ekologicznych surowców. Ich zawartość w recepturach produktów stanowi ok. 90 proc.

Wykorzystanie roślinnych komórek macierzystych w kosmetologii to niewątpliwie przełomowe odkrycie ostatnich lat. Te pochodzące z jabłek to zaawansowany składnik chroniący i ulepszający działanie naturalnych produktów. Mają one bardzo silne właściwości, dzięki którym chronią komórki naskórka i skóry właściwej przed starzeniem, spowodowanym stresem oksydacyjnym. Zawierają metabolity zapewniające długowieczność komórkom, a ich zdolności do nieograniczonej liczby podziałów sprawia, że skóra zaczyna sama się regenerować. Zmniejszają podrażnienia i podnoszą poziom tolerancji naskórka. Pobudzając mikrokrążenie, zmniejszają zaczerwienie, rozświetlają, ujednolicają i wyrównują koloryt.


Komórki macierzyste jabłoni to składnik innowacyjnej serii Biolonica Apple Stem Cells oferującej pięć produktów do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i dłoni, dla kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 30 roku życia:

  • Krem pielęgnacyjny na dzień 30+
  • Krem regenerujący na noc 30+
  • Krem regenerujący pod oczy
  • Krem regenerujący do rąk
  • Krem pielęgnacyjny dla mężczyzn


Jabłko dostarcza kosmetykom Biolonica Apple Stem Cells nie tylko komórek macierzystych. W ich składzie znalazły się także: olej z pestek jabłka (dostarczający skórze ważnych dla jej funkcjonowania emolientów), a także ekstrakt z owoców (o działaniu regenerującym i nawilżającym).  
W recepturach produktów odnajdziemy również inne surowce pochodzenia naturalnego. Są to: oleje, masła, ekstrakty, wyciągi oraz witaminy pozyskiwane w sposób naturalny. Składniki ekologiczne wyjątkowo dobrze się wchłaniają. Dzięki tej „sile natury” poprawia się kondycja skóry – jest ona lepiej nawilżona, natłuszczona, wzrasta jej jędrność i gęstość.


Mimo dość krótkiej obecności na rynku linia Apple Stem Cells otrzymała już nagrodę Glammies 2018 dla najlepszego kosmetyku pod oczy oraz nagrodę główną w konkursie Inspiracje Roku 2017 Beauty Inspiration w kategorii produkty unikatowe i nowatorskie. Ma też na swoim koncie tytuł Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2017. Jest też Kobiecą Marką Roku 2018.


Kosmetyki można kupić w sklepie na stronie www.biolonica.com

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 10:05