Jak zauważa ekspertka rynku kosmetycznego, od tego czasu widzieliśmy już kilka odroczeń dużych wydarzeń branżowych, w tym Cosmoprof Worldwide Bologna, Cosmoprof India, In-Cosmetics Global, PCHi i wiele innych - gdy ogłoszono rezygnację z imprezy lub plan awaryjny. - Bardzo niewielu organizatorów wydarzeń kosmetycznych było skłonnych uznać, że może być problem z nową datą, nawet poza wiosną - przyznaje Georgina Caldwell.
Druga zmiana daty Cosmoprof w Bolonii, przenosząca już raz odłożone targi na nowy termin - tym razem z czerwca na wrzesień - została ogłoszona około trzech tygodni temu, China Beauty Expo uparcie trzymała się swojego terminu 19-21 maja, ale już wiadomo, że wydarzenie zostało przełożone, choć nowej daty jeszcze nie ma. Targi In-Cosmetics Korea są nadal zaplanowane w dniach 17–19 czerwca, podobnie In-Cosmetics Global trwa jeszcze przy 30 czerwca br. w Barcelonie. Od niedawna wiadomo, że Sustainable Cosmetics Summit Latin America nie odbędzie się w dniach 3-2 lipca w Sao Paolo w Brazylii, tylko 30 listopada -1 grudnia 2020.
Jak przyznał Yogesh Mudras, dyrektor zarządzający firmy Informa Markets, Cosmoprof India też przesunięto na koniec października.
- Sytuacja COVID-19 przedstawia mieszany i ciągle zmieniający się scenariusz dla organizatorów targów na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej stałej troski o dobro naszych klientów, partnerów i pracowników nowa data zapewni więcej czasu na powrót do normalności i pewności siebie na rynku, złagodzenie ograniczeń w podróżach oraz lepsze warunki dla wystawców i odwiedzających - powiedział.
Jedna piąta światowej populacji jest obecnie zamknięta w swoich domach, nie ma lekarstwa ani szczepionki na COVID-19, a eksperci ostrzegają, że ograniczenia mogą obowiązywać znacznie dłużej. I chociaż Chiny już powoli znoszą ograniczenia, czas pokaże, jak będzie wyglądać sytuacja, gdy ruch zostanie wznowiony.
- Biorąc to pod uwagę, organizatorzy wydarzeń branży kosmetycznej muszą zejść na ziemię. Czy obecna fala komunikacji cyfrowej stanie się nawykiem? I czy po miesiącach pracy w domu i wideokonferencji będziemy w ogóle potrzebować tych wydarzeń? Co więcej, czy firmy będą miały na nie budżet? - pyta Georgina Caldwell. - Organizatorom targów zaleca się podążanie za wskazówkami Adobe i przestawienie się na dostawę cyfrową. Świat się zmienia i odtąd można uzyskać do niego dostęp za pomocą kliknięcia, a nie podróży samolotem - uważa ekspertka.