StoryEditor
Producenci
07.05.2018 00:00

Koreańska marka dołącza do portfolio L‘Oréal

L‘Oréal poinformował o zakupie koreańskiej firmy Nanda, producenta kosmetyków do makijażu oraz odzieży. Zakup Nanda pozwoli wzmocnić obecność L‘Oréala na rynku azjatyckim, a jednocześnie przybliżyć konsumentom na całym świecie koreańskie trendy w pielęgnacji urody i makijażu.

Firma Nanda powstała w 2004 r. w Seulu. Początkowo koncentrowała swoją działalność na produkcji odzieży, aby w 2009 r. rozszerzyć swoje portfolio o markę produktów do makijażu 3CE. Dziś sprzedaż kosmetyków odpowiada za 70 proc. rocznych przychodów firmy, których łączna wartość w 2017 r. wyniosła 127 mln euro. Nanda zatrudnia 400 pracowników i oprócz Korei, obecna jest także w Japonii, Hong Kongu, Singapurze, Malezji oraz Tajlandii.

Głównymi odbiorcami produktów z portfolio Nanda są młodzi konsumenci z pokolenia millenialsów. To z myślą o wzmacnianiu ich relacji z marką zostały zaprojektowane sklepy sieci Stylenanda, które oferują innowacyjne rozwiązania zakupowe odpowiadające na potrzeby młodych klientów związane z obecnością w mediach społecznościowych. Zarówno kosmetyki, jak i odzież produkowane przez Nanda dostępne są w wielu kanałach dystrybucji: e-commerce, w sklepach specjalistycznych, punktach sprzedaży w centrach handlowych oraz w sklepach wolnocłowych.

Według So Hee Kim, założycielki i dyrektor generalnej Stylenanda, nawiązanie współpracy z L’Oréalem to przełomowy moment: – Dzięki wsparciu i sile globalnej firmy, jaką jest L'Oréal, mamy szansę stać się rozpoznawalną marką na międzynarodowym rynku kosmetycznym i kształtować światowe trendy w dziedzinie piękna – powiedziała.

Komentując zakup koreańskiej marki Alexis Perakis-Valat, dyrektor generalny Działu Produktów Szerokiej Dystrybucji L'Oréal powiedział: – Stylenanda to marka, która ma wszystko, czego od marki kosmetycznej oczekują młodzi konsumenci, nie tylko w Korei czy Chinach, ale na całym świecie. Jest dynamiczna, wyrazista i kreatywna – oznajmił.

Z kolei Yann Le Bourdon, dyrektor generalny L'Oréal Korea podkreślił, że zakup Nanda to krok w kierunku wzmocnienia pozycji L'Oréala w segmencie masowych kosmetyków kolorowych na rynku azjatyckim. – Stylenanda to pierwsza koreańska marka w naszym portfolio. Mam nadzieję, że dzięki planom rozszerzenia jej sprzedaży poza rynki azjatyckie, konsumenci na całym świecie już wkrótce będą mogli poznać makijażowe tajniki piękna prosto z Korei – podsumował.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w WarszawieM.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 13:56