StoryEditor
Producenci
13.01.2023 00:00

Kolejny zapach gwiazdy; Le Galion przywraca do oferty perfumy Avy Gardner

Francuski dom perfumeryjny kupiony i ponownie uruchomiony w 2014 roku przez Nicolasa Chabota podpisał umowę licencyjną na wyłączność z The Ava Gardner Trust na wznowienie L‘Astre, legendarnego zapachu stworzonego na osobisty i wyłączny użytek gwiazdy Hollywood przez Paula Vachera (współtwórcę Arpège i Miss Dior), który w tym czasie był perfumiarzem i właścicielem marki.

Francuski dom perfumeryjny Le Galion wprowadzi na rynek L‘Astre, nowy zapach wyprodukowany na podstawie umów licencyjnych z The Ava Gardner Trust. Francuska marka perfum przejęta i zarządzana przez Nicolasa Chabota podpisała umowę licencyjną ze spadkobiercami gwiazdy, aby przywrócić do życia te legendarne perfumy; Chabot chce, aby ten produkt pozostał w jego stałej kolekcji.

L‘Astre ma być reedycją niestandardowego zapachu opracowanego dla Avy Gardner przez perfumiarza Paula Vacher. Aktorkę i Le Galion połączyła nierozerwalna więź pod koniec lat 50., kiedy została ambasadorką marki i twarzą Sortilège. Stworzony w 1930 roku Le Galion szybko odniósł międzynarodowy sukces dzięki kilku kultowym perfumom skomponowanym przez Paula Vachera, w tym Sortilège (1936), Special For Gentleman (1947) i Eau Noble (1972).

Pod koniec ich współpracy Paul Vacher skomponował L’Astre, szyty na miarę zapach, który pozostawał w orywatnym użytku Avy Gardner przez dziesięciolecia. Umowa licencyjna obejmuje stworzenie, produkcję (z Givaudan) i dystrybucję współczesnej reedycji L’Astre. Projekt był możliwy dzięki wkładowi The Ava Gardner Trust i jego spadkobierców, którzy zaoferowali dostęp do swoich archiwów. Nowa wersja L’Astre, stworzona przez Rodrigo Florès-Roux, jest, według perfumiarza, „majestatyczna, żywiołowa i magnetycznie kwiatowa”.

Ava Gardner Trust ma przyjemność zaprezentować L‘Astre we współpracy ze znanym na całym świecie domem mody Le Galion. Ta unikatowa edycja zapachu w niezwykły sposób krystalizuje ponadczasowy i trwały związek między Avą i Le Galion. Przypomina bogate zapachy ze Złotego Wieku Hollywood, ta współczesna wersja to zapach, który nosiłaby Ava; charakterystyczny, ciepły i zachęcający. To jest autentyczna Ava Gardner!" mówi Ava Thompson, administratorka i gwarantka dziedzictwa swojej przodkini.
 


Ava Gardner wspierała cele humanitarne i poświęcała swój czas i pieniądze organizacjom charytatywnym, takim jak March of Dimes, American Cancer Society i American Red Cross. Ava Gardner Trust, licencjodawca, nadal istnieje, trzydzieści lat po śmierci gwiazdy.

Reedycja L‘Astre to kolejne przedsięwzięcie "gwiazdorskie", wpisujące się w powracający trend zapachów sygnowanych znanymi nazwiskami spoza branży beauty (ostatnio był widoczny w latach 2000‘, kiedy swoje perfumy miały takie celebrytki, jak Taylor Swift, Britney Spears, Jessica Simspon, Katie Price czy Paris Hilton). W ostatnim czasie jako przykłady przywołać można wodę toaletową Whitney Houston, kolekcję Michaela Bublé, szeroko krytykowany zapach Elona Muska, który o mało co nie zdobył tytułu najbardziej nielubianego zapachu w rankingu Fragrantica, oraz poszerzoną linię Dolly Parton.

L’Astre zostanie zaprezentowane publicznie 1 lutego 2023 roku na oficjalnej stronie internetowej Le Galion.

Czytaj także: Luksusowy dom handlowy Harrods wprowadza własną linię zapachów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 10:47