StoryEditor
Producenci
19.09.2023 15:43

Kolejny MLM kosmetyczny, Bewit, wszedł na polski rynek

Trzonem oferty Bewit są olejki eteryczne, perfumy i dyfuzory. / Bewit
Na polski rynek wkroczyła marka Bewit, czeska firma działająca w modelu MLM, co oznacza marketing wielopoziomowy. Bewit specjalizuje się w oferowaniu różnorodnych produktów, takich jak kosmetyki, olejki eteryczne oraz suplementy diety. Poprzez ten model biznesowy, firma zamierza rozwinąć swoją działalność na polskim rynku, pozwalając jednocześnie ludziom na dołączanie do jej sieci dystrybutorów.

Na polskim rynku marketingu wielopoziomowego (MLM) pojawia się nowy gracz — czeska firma Bewit. Bewit specjalizuje się w oferowaniu różnorodnych produktów parakosmetycznych, w tym olejków eterycznych, olejów, hydrolatów, suplementów diety, akcesoriów do pielęgnacji i produktów drogeryjnych. Firma powstała w 2015 r. z inicjatywy Jiříego Černoty, założyciela i dyrektora generalnego firmy.

Jednym z planowanych narzędzi ułatwiających wejście na polski rynek jest przygotowanie publikacji na temat zastosowania olejków eterycznych. Ta pozycja jest już dostępna w języku słowackim i czeskim, a wkrótce zostanie udostępniona także w innych językach, w tym w języku polskim.

Skończyły się właśnie analizy prawne. Zatrudniliśmy w Polsce doradców z różnych dziedzin, żeby mieć pewność, iż spełniamy wszelkie wymagania prawa polskiego we wszystkich możliwych aspektach – powiedział Martin Karasek, szef strategii w Bewit dla portalu Network Magazyn.

Bewit trafia z wejściem do Polski na bardzo nasycony rynek. Na polskim rynku działa kilkanaście znanych MLMów kosmetycznych i parakosmetycznych, takich jak Oriflame, Avon, FM World, Amway, Mary Kay, LR Health & Beauty, Forever Living oraz Herbalife. Oferta marki Bewit wydaje się jednak doskonale wpisywać w trwający już od lat trend traktowania olejków eterycznych jako czegoś więcej niż tylko substancji zapachowych. Produkty te zyskują na popularności jako perfumy i zapachy do pomieszczeń, ale niestety są również traktowane jako parafarmaceutyki.

Czytaj także: Sprzedaż olejków eterycznych rośnie, a wraz z nią zagrożenia

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:40