StoryEditor
Producenci
23.06.2023 00:00

Kiko mianuje nową dyrektorkę ds. marketingu, będzie nią Cecilia Schena

Cecilia Schena będzie dowodzić marketingiem w Kiko Milano - popularnej włoskiej marce kosmetycznej. / Linkedin Cecilii Scheny
Kiko ogłosiła powołanie Cecilii Scheny do swojego globalnego zespołu kierowniczego na stanowisko Chief Marketing Officer. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Fashion United, Schena będzie raportować bezpośrednio do CEO, Simone Dominici.

Kiko Milano mianował Cecilię Schena nową dyrektorką ds. marketingu. Dołączając do globalnego zespołu kierowniczego włoskiej marki kosmetycznej, Schena będzie podlegać bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Simone Dominici. Schena odeszła ze stanowiska starszej wiceprezeski ds. marketingu i rozwoju biznesu w firmie Chromavis — oddziale francuskiej firmy farmaceutycznej Fareva — do której dołączyła w 2019 roku. Licząc ponad 20 lat doświadczenia w branży kosmetycznej, Schena pracowała również dla włoskiego specjalisty od narzędzi kosmetycznych Tenacta Group, gdzie kierowała działem kosmetycznym dla marek Imetec, Bellissima i Ducati by Imetec, dowodząc rozwojem produktów do pielęgnacji włosów, kategorii pielęgnacji skóry i pielęgnacji męskiej na poziomie globalnym, przyczyniając się do wzmocnienia strategii internacjonalizacji i innowacji grupy. Wcześniej zajmowała czołowe stanowiska w marketingu i komunikacji w Bottega Verde i Deborah Group.

Simone Dominici zauważył w komunikacie prasowym, jak donosi Fashion United, że Cecilia wnosi ze sobą bogatą wiedzę na temat rozwoju produktów i doskonałości marketingowej, która będzie miała fundamentalne znaczenie dla przyspieszenia rozwoju Kiko, wzmocnienia marki na ścieżce omnichannel, a także ekspansji geograficznej w głównych kategoriach urodowych.

W Kiko Milano Schena będzie miała za zadanie dalsze przyspieszenie rozwoju firmy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów obsługi klienta i innowacji, wykorzystując swoją wiedzę w zakresie rozwoju produktów i umiejętności wyszukiwania nowych trendów w makijażu. Założona w 1997 roku przez przedsiębiorców Antonio i Stefano Percassi firma jest kontrolowana przez holding Percassi Odissea Srl i wygenerowała sprzedaż w wysokości 671 milionów euro w 2022 roku, co oznacza wzrost o 41,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i pobicie wyników najlepszego roku 2017, kiedy grupa wygenerował sprzedaż w wysokości 610 milionów euro.

Czytaj także: Oriflame mianuje Annę Malmhake na stanowisko dyrektorki generalnej i prezeski

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 18:48