StoryEditor
Producenci
05.06.2024 10:34

Kiehl‘s rozpoczyna nową inicjatywę na rzecz bezdomnej młodzieży LGBTQ+

Marka Kiehl‘s, znana z produkcji kosmetyków, wprowadza globalną inicjatywę filantropijną "Kiehl‘s Open Doors", która ma na celu wsparcie bezdomnej młodzieży LGBTQ+ poprzez zapewnienie bezpiecznego tymczasowego schronienia oraz narzędzi rozwojowych.

Kiehl‘s, firma z tradycjami sięgającymi 1851 roku, w ramach swojej najnowszej akcji "Kiehl‘s Open Doors", współpracuje z Centrum Ali Forneya – organizacją non-profit, która oferuje wsparcie młodzieży LGBTQ+ znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Partnerstwo to ma na celu nie tylko zapewnienie tymczasowego zakwaterowania, ale także przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego życia. Centrum Ali Forneya oferuje szereg usług, w tym centrum wsparcia dostępne całą dobę, mieszkania przejściowe, szkolenia z gotowości do pracy oraz dostęp do zasobów zdrowotnych.

W ramach tego programu, Kiehl‘s zadeklarował przekazanie darowizny w wysokości 150 000 dolarów na rzecz Centrum Ali Forneya. Środki te mają pomóc w zapewnieniu bezpiecznego schronienia i usług rozwojowych dla ponad 2200 bezdomnych młodych osób z społeczności LGBTQ+. Inicjatywa ta stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby tej grupy, która często stoi w obliczu wyjątkowych wyzwań, w tym dyskryminacji i braku akceptacji społecznej.

Jon Saenz, globalny prezes marki Kiehl‘s, podkreślił zaangażowanie firmy w pomoc tej społeczności.

Jesteśmy dumni, że możemy uruchomić platformę wspierającą społeczność, o którą Kiehl‘s dba od dziesięcioleci. Niektórzy nasi eksperci ds. skóry sami doświadczyli podobnych trudności po coming oucie. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na ten problem i ostateczne zmniejszenie liczby młodych osób LGBTQ+ bez dachu nad głową

– powiedział Saenz. Firma kontynuuje również wsparcie społeczności LGBTQ+ poprzez coroczne kampanie Pride, we współpracy z międzynarodowymi artystami z tej społeczności.

W tym roku, w ramach inicjatywy, Kiehl‘s współpracuje z wenezuelskim ilustratorem Fernando Cobelo, który stworzył kluczowe wizualizacje o nazwie „Proud & Open”. Prace Cobelo, pełne surrealistycznych postaci, odzwierciedlają marzenia o przyszłości, wzajemne wsparcie, aktywizm i dumę z własnej tożsamości, co ma odzwierciedlać ducha nowej platformy Kiehl‘s.

Czytaj także: Amazon zatrudnia osoby niewidome w ramach programu HOMER

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:21