StoryEditor
Producenci
17.01.2020 00:00

Kat Von D sprzedaje swoją markę firmie Kendo

Kat Von D sprzedaje udziały w swojej firmie Kat Von D Beauty i odchodzi z niej. Markę przejmuje Kendo Brands i zmienia jej nazwę na KVD Vegan Beauty.

Kat Von D, założycielka marki Kat Von D Beauty ogłosiła 16 stycznia br., że sprzedaje swoje udziały firmie Kendo, z którą współpracowała od 12 lat i rezygnuje ze wszystkich stanowisk zajmowanych w firmie. Chce się teraz zająć swoją marką wegańskiego obuwia oraz wydaniem nowego albumu muzycznego. 

Miniony rok przyniósł w moim życiu wielkie zmiany. Wielu z was wie, że urodziłam pięknego chłopca, otworzyłam linię wegańskiego obuwia i przygotowuję się do wydania wyczekiwanego albumu na wiosnę, po którym ruszam w międzynarodową trasę! Bardzo bym chciała móc wszystko wyważyć i przy tym nadal kierować linią kosmetyków, ale stało się dla mnie jasne, że nie mogę dać z siebie wszystkiego przy tak wielu zobowiązaniach” – napisała Kat Von D w oświadczeniu dla prasy. „Mając to na uwadze, zdecydowałam się odejść jako założycielka (i z innych stanowisk) Kat Von D Beauty i sprzedać moje udziały. Przekazałam firmę Kendo, moim partnerom w minionych 12 latach. Nie była to łatwa decyzja, ale po długich przemyśleniach zdecydowałam, że chcę, aby linia kosmetyków rozwijała się i osiągała sukcesy, a Kendo może to zapewnić” – stwierdziła Kat V D


Kendo staje się wyłącznym właścicielem  marki i z efektem natychmiastowym zmienia jej nazwę na KVD Vegan Beauty.


Firma będzie nadal mieć w ofercie dostępną obecnie gamę produktów, a także opracuje nowe wegańskie kosmetyki. „Dla KVD Vegan Beauty nadal liczy się wyrażanie siebie i współczucia, a marka będzie ciągle współpracować z ludźmi, markami i organizacjami działającymi na rzecz zwierząt”– podała firma
Rozwój marki KVD Vegan Beauty i jej kultowych produktów jest wynikiem dwunastoletniej współpracy między Kat Von D i Kendo.

 „Chcę podziękować Kat za jej pomoc we wspólnej przemianie branży kosmetycznej. Produkty, które razem opracowaliśmy, przetrwały próbę czasu i zyskały status kultowy. Kendo wraz z globalnym partnerem detalicznym – firmą Sephora –  spodziewają się dalszego wzrostu KVD Vegan Beauty. Jesteśmy w bardzo dobrej pozycji do kontynuowania rozwoju i wzrostu marki, tak pod względem produktów, jak i marketingu. Opracowaliśmy solidną serię nowych produktów na rok 2020 i na przyszłość. Ten sam zespół, który przyczynił się do sukcesu KVD Vegan Beauty jest gotowy na powtórkę z rozrywki." – podkreślił David Sulitean, główny dyrektor wykonawczy Kendo.


Marka zadebiutowała w 2008 r. z czterema czerwonymi pomadkami. Dziś KVD Vegan Beauty ma w swojej ofercie ponad 250 i produktów w prawie każdej kategorii kosmetyków. Marka jest dostępna w sprzedaży na całym świecie, na każdym z dużych rynków, w 36 krajach głównie w perfumeriach Sephora i na stronie and kvdveganbeauty.com.  
 
Kendo Brands jest w posiadaniu na wyłączność i zarządza KVD Vegan Beauty. Kendo to inkubator innowacyjnych marek kosmetycznych, który tworzy i nabywa marki, a następnie rozwija je do statusu międzynarodowych gigantów: Fenty Beauty by Rihanna, Ole Henriksen Skin Care, Marc Jacobs Beauty, Bite Beauty, Lip Lab Stores i KVD Vegan Beauty. Biura Kendo znajdują się w San Francisco, Paryżu, Dubaju, Londynie, Sydney i Singapurze.
 

wiadomoscihandlowe.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 06:34