StoryEditor
Producenci
25.03.2021 00:00

Jusee jako pierwsza polska marka zdobyła certyfikat Leaping Bunny

Marka Jusee jako pierwsza polska marka otrzymała międzynarodowy certyfikat Leaping Bunny. Zdobycie certyfikacji zostało założone już na etapie projektowania tej wegańskiej marki stworzonej przez Julię Wieniawę - jedną z najbardziej popularnych artystek i przedsiębiorczych kobiet młodego pokolenia.

Uznany na arenie międzynarodowej certyfikat Leaping Bunny przyznawany jest przez Cruelty Free International. Organizacja prowadzi bardzo złożony program weryfikujący czy pojedyncze składniki każdego z produktu danej marki powstawały z wykluczeniem testów na zwierzętach. Sprawdza również, czy produkty nie są oferowane w krajach, w których testy te są wciąż jeszcze wymagane. Jest to warunek konieczny do otrzymania pozytywnej decyzji Cruelty Free International i przyznania certyfikatu Leaping Bunny. Firmy starające się o certyfikat muszą udzielić zgody na niezależne audyty, które mogą odbyć się w dowolnym czasie. Otrzymanie certyfikatu Leaping Bunny świadczy o tym, że marka spełnia najwyższe standardy etyczne na każdym etapie łańcucha dostaw.

Praca nad formułami produktów wymagała ogromnej dyscypliny, skrupulatności i setek godzin pracy. Produkty Jusee zostały stworzone z pełną starannością o każdy składnik, a sam proces produkcyjny był nadzorowany na każdym etapie wytwarzania produktu. Przyznany certyfikat Leaping Bunny to dowód na etyczne i spójne z wartościami marki podejście do biznesu –  mówi Agnieszka Wesołowska, Co-owner, CEO & Brand Director Jusee Cosmetics .

Marka Jusee założyła certyfikację swoich kosmetyków międzynarodowym znakiem Leaping Bunny już na etapie prac koncepcyjnych powstawania produktów. Jak podkreśla Olga Zajączkowska, Director of Product Development Jusee Cosmetics praca nad uzyskaniem certyfikatu Cruelty Free International wymagała zaangażowania i otwartości po stronie twórców marki, producentów, dystrybutorów oraz dostawców surowców. 

 Cały proces rozpoczął się już na pierwszym etapie – opracowania koncepcji produktu. To istotna kwestia, która definiowała konkretny zakres możliwych do wykorzystania w produkcji surowców i współpracy ściśle określonych kooperantów. Przede wszystkim z uwagi na transparentność i przekazanie niezbędnych do kontroli, często wrażliwych danych. Wielomiesięczne badania i testy w ramach audytu objęły wszystkie nasze produkty – zarówno te, które są dostępne w sprzedaży teraz, jak i te, które dopiero mamy w planach wdrożeniowych. Każdy składnik produktu był skrupulatnie oraz szczegółowo weryfikowany pod kątem pochodzenia i powstawania w całym łańcuchu dostaw – opowiada Olga Zajączkowska.

Marka Jusee, ma już na swoim koncie także  międzynarodowy certyfikat European Vegetarian Union (V-Label).  

Jestem bardzo dumna z zespołu tworzącego produkty, że przy swojej pracy konsekwentnie i bezkompromisowo bronił podstaw filozofii Jusee, która zakłada piękno bez okrucieństwa. Certyfikat Leaping Bunny to duży sukces nie tylko dla nas jako marki, ale także dla całej polskiej branży kosmetycznej –  dodaje Julia Wieniawa, Co-owner & Creative Director Jusee Cosmetics.

Jusee to wegańska makijażowa marka w segmencie „premium mainstream” łącząca makijaż z pielęgnacją. Pomysłodawczynią i twarzą marki jest Julia Wieniawa polska aktorka i piosenkarka, jedna z najbardziej popularnych artystek i przedsiębiorczych kobiet młodego pokolenia.    

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.04.2025 10:23
INGLOT otworzył otworzył kolejny sklep w nowym koncepcie – tym razem w Grecji
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Gallery

Otwarcie sklepu w stolicy Krety jest ważnym krokiem w realizacji nowej koncepcji sprzedaży detalicznej INGLOT w ramach międzynarodowej sieci sklepów marki – podkreśliła firma w informacji, opublikowanej na portalu LinkedIn.

Nowoczesny design, wyrafinowana prezentacja produktów i intuicyjna ścieżka klienta łączą się w celu stworzenia przestrzeni, która zwiększa zarówno komfort, jak i zaangażowanie podczas zakupów – dodają przedstawiciele firmy INGLOT.

Nowy sklep marki mieści się w sercu Heraklionu – piątego co do wielkości miasta Grecji i stolicy Krety. Znajdziemy go pod adresem Dedalou 6, Iraklio 712 02.

Nowoczesny, odświeżony format (po raz pierwszy zaprezentowany we flagowym butiku INGLOT w Galerii Krakowskiej w październiku 2023) jest stopniowo wprowadzany w kolejnych lokalizacjach, ponieważ firmie zależy na tworzeniu spójnego i nowoczesnego środowiska sprzedaży detalicznej dla klientów marki na całym świecie, która inspiruje i kreuje wyjątkowe doświadczenia

Koncept salonu powstał we współpracy z biurem architektonicznym Schwitzke Górski oraz studiem badawczo-consultingowym Omnisense. Miejsce zakłada połączenie oczekiwań klientów z różnych grup wiekowych, a także swobodne eksplorowanie przez nich świata kosmetyków.

Nowy look sklepu INGLOT, będąc zarazem nową odsłoną visual merchandisingu, to kolejny etap transformacji marki, zakładający m.in. bliższą relację firmy z klientami. – To właśnie oni w dużej mierze zaproponowali całkowicie zmienioną ścieżkę zakupową. Przedstawiciele działu odpowiedzialnego za VM zaprezentowali natomiast nowe podejście do prezentacji oferty, które jest bardziej estetyczne, ale również bez kompromisów w kontekście czytelnego przedstawienia i opisania wszystkich dostępnych kosmetyków i akcesoriów – opisuje firma na swoim blogu.

Jak zapowiadał rok temu Grzegorz Inglot, CEO INGLOT, firma będzie sukcesywnie odświeżać swoje punkty sprzedaży zgodnie z nowym konceptem – zarówno sklepy w Polsce, jak i na świecie. Metamorfozie zostały poddane również punkty z kosmetykami INGLOT w sklepach multibrandowych, np. Hebe

Projekt salonu INGLOT to nie tylko przestrzeń, to historia, jaką makijaż i pielęgnacja odgrywa w życiu konsumenta. To opowieść o harmonii między tradycją a nowoczesnością, o połączeniu elegancji z funkcjonalnością. Nowy koncept oddaje duszę marki, tworząc miejsce, które zachwyca i inspiruje. To więcej niż projekt architektoniczny: to sposób, w jaki kreujemy doświadczenia i budujemy relacje – wyjaśnia Izabela Kutyła, dyrektor kreatywna Schwitzke Górski.

Czytaj też: Inglot, Ziaja, Bielenda, Eris: gdy nazwisko staje się marką w branży beauty

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 10:40