StoryEditor
Producenci
31.07.2015 00:00

Jurorzy testowali kosmetyki i wybrali zwycięzców

Przyznaliśmy Perły Rynku Kosmetycznego 2015. Ta edycja konkursu miała wyjątkowy przebieg. Na najlepsze nowości kosmetyczne głosowało profesjonalne jury złożone z ekspertów odpowiedzialnych za wprowadzanie produktów do sieci sprzedaży. Producenci mieli okazję dotrzeć ze swoimi nowościami do osób, które podejmują decyzje, i zaprezentować im potencjał swoich marek.

Pierwszy raz w historii, oprócz internetowej ankiety dla wszystkich osób związanych ze sprzedażą kosmetyków, na nowości kosmetyczne głosowało profesjonalne jury. W tym gronie znaleźli się praktycy handlu, którzy na co dzień obserwują, jak są odbierane na rynku kosmetyki, oraz przyglądają się walce producentów i dystrybutorów o uwagę konsumentów. Byli to zarówno przedstawiciele central sieci drogeryjnych, jak i właściciele i kierownicy wybranych, wiodących sklepów, którzy testują nowe kosmetyki przed wprowadzeniem ich do sprzedaży w całej sieci.

Jakość, cena, marża, promocja
Członkowie jury wybierali najlepsze nowości kosmetyczne 2015 roku. Do konkursu zostały zgłoszone produkty wprowadzone na rynek w okresie od maja 2014 do maja 2015 roku lub takie, które w tym czasie na tyle zmodyfikowano, że konsumenci to zauważyli. Po weryfikacji zgłoszeń do konkursu zakwalifikowaliśmy kosmetyki osiemnastu firm. Zostały one przyporządkowane do 13 kategorii. Zadaniem jury było – po zapoznaniu się z produktami przesłanymi przez producentów i dystrybutorów – wybranie trzech najlepszych w każdej z kategorii. Zależało nam na szerokim spojrzeniu na korelację między jakością, ceną i przekazem marketingowym. Dlatego poprosiliśmy, by w ocenie kosmetyków specjaliści brali pod uwagę zarówno własne wrażenia odnośnie produktu i opakowania, jak i działania marketingowe producenta lub dystrybutora – kampanie reklamowe produktu w mediach oraz wsparcie w miejscach sprzedaży poprzez rozmaite akcje i materiały promocyjne. Ocena nie byłaby oczywiście pełna bez tak istotnego czynnika jak rotacja danego produktu w sklepie i marża, którą można na nim uzyskać.

Poznawanie nowych marek
W konkursie Perły Rynku Kosmetycznego 2015 startowały zarówno marki znane od lat, jak i całkiem nowe, które od niedawna są dystrybuowane. Producenci zaczynający swoją przygodę na rynku kosmetycznym mieli okazję dotrzeć do osób, które podejmują decyzje w handlu, i zaprezentować potencjał swoich produktów. 
Również osoby zasiadające w jury dostrzegły biznesowe korzyści z tego, że wzięły udział w pracach konkursowych. – Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu. Pozwoliło mi to zapoznać się z wieloma nieznanymi mi do tej pory kosmetykami, a testowanie ich dostarczyło wielu wrażeń – napisała Małgorzata Matejka, właścicielka sieci Astor działającej pod logo Drogerii Polskich. Opinia pani Małgorzaty nie była odosobniona. Pomimo tempa, jakie narzuciliśmy jurorom, potrafili oni znakomicie się zorganizować, godząc to dodatkowe zajęcie ze swoimi zwykłymi obowiązkami służbowymi. – Potraktowaliśmy to jako wyróżnienie – mówiło wielu z nich.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:19