StoryEditor
Producenci
04.07.2022 00:00

Józef Szmich, założyciel Delii Cosmetics ze Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP

Józef Szmich, założyciel firmy Delia Cosmetics, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP. Krzyż zasługi jest nadawany osobom, które przekraczając swoje zwykłe obowiązki przyniosły znaczną korzyść państwu lub obywatelom.  

Józef Szmich, założyciel firmy Delia Cosmetics, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

– Wasza działalność wiąże się z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem, gdyż jesteście odpowiedzialni nie tylko za przyszłość swoich firm, ale również zatrudnionych w nich pracowników – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Krzyż zasługi, ustanowiony w 1923 r. jest nadawany osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.  Krzyż Zasługi przyznawany jest w trzech stopniach: Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi.

Dr Józef Szmich jest absolwentem i wykładowcą Wydziału Biochemii i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Połączył naukę z biznesem, tworząc grupę kapitałową Delia Cosmetics. Działalność w branży kosmetycznej prowadzi od 1998 roku. Jest znaczącym pracodawcą w regionie łódzkim, posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., w których znajduje się między innymi pięć nowoczesnych laboratoriów badawczych.

Józef Szmich od lat współtworzy polski ekosystem biznesowy m.in. jako członek Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in.:

  • Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Srebrna Odznaka Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej 2019,
  • Inwestor Mecenas Nagroda Grohmana 2018,
  • Dobroczyńca Roku 2017,
  • Manager Regionu Łódzkiego 2015,
  • Nominacja do Lidera Polskiego Biznesu 2015,
  • Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksporter” 2014,
  • Nominacja w konkursie Menadżer Roku 2014,
  • Partner Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego 2010 i 2014,
  • Profesjonalny Menadżer Województwa Łódzkiego 2007 i 2010,
  • Laureat nagrody SKRZYDŁA WYOBRAŹNI przyznawanej przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Kształcenia Praktycznego,
  • Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009, a Delia Cosmetics – Gazelą Biznesu w rankingu gazety Puls Biznesu z 2018 roku.

Od początku swojej działalności w biznesie, wraz z żoną Aliną Szmich, wspiera wiele organizacji charytatywnych. Przejawia się ona w pomocy materialnej, jak i finansowej organizacjom, takim jak:

  • Fundacja Gajusz,
  • Dom samotnej matki w Łodzi,
  • Fundacja Piękniejsze Życie – piękny sposób na raka,
  • Fundacja Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi,
  • Fundacja Krwinka – Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi,
  • Kwiat Kobiecości – organizacja na Recz Walki z Rakiem Szyjki Macicy,
  • Fundacja Tesco Dzieciom,
  • Fundacja Słonie na Balkonie – wspierająca dzieci z trudnych rodzin,
  • Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
05.02.2025 15:37
Wella opuszcza rynek południowokoreański – silna konkurencja decydującym czynnikiem
Wella Company to globalna firma kosmetyczna znana z produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów

Wella, znana marka specjalizująca się w produktach do pielęgnacji i stylizacji włosów, wycofała się z rynku południowokoreańskiego. Dystrybutor marki w Korei Południowej, firma Areteon, poinformował salony fryzjerskie, że nie będzie już w stanie dostarczać produktów Wella. Decyzja ta, według doniesień serwisu ChosunBiz, została podjęta jednostronnie przez globalną centralę marki.

Według raportu ChosunBiz, Wella od dłuższego czasu traciła udziały w południowokoreańskim rynku, nie mogąc sprostać silnej lokalnej konkurencji. Południowokoreański rynek kosmetyków do włosów jest jednym z najbardziej wymagających na świecie, a rodzime marki skutecznie dominują sprzedaż zarówno w segmencie profesjonalnym, jak i detalicznym. Dodatkowym czynnikiem była rosnąca popularność domowych zestawów do farbowania włosów, które odbierały udziały rynkowe produktom profesjonalnym.

Po wycofaniu marki Wella dystrybutor Areteon zdecydował się wprowadzić na jej miejsce japońską markę Fiole. Jest to kolejny przykład rosnącego wpływu J-beauty na południowokoreański rynek, który w ostatnich latach stał się areną intensywnej rywalizacji między lokalnymi, zachodnimi i japońskimi markami.

W ostatnim kwartale 2024 roku marka Wella kontynuowała swoje działania w branży fryzjerskiej, koncentrując się na edukacji i szkoleniach dla profesjonalistów. Program Wella Color Expert, trwający od lutego do czerwca 2024 roku, obejmował cztery miesiące intensywnych szkoleń online oraz sesje stacjonarne w Wella Studio w Los Angeles. Uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę z zakresu koloryzacji, technik fryzjerskich oraz najnowszych trendów w branży.

Czytaj także: Annie Young-Scrivner rezygnuje z funkcji CEO Wella, Glenn K. Murphy przejmuje stery

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
05.02.2025 14:30
Eurofragance wyróżnia swoich pierwszych Mistrzów Perfumiarstwa

Firma Eurofragance ogłosiła mianowanie swoich pierwszych Mistrzów Perfumiarstwa. Tytuł ten otrzymali Belén Garcia, Isabel Gil Trujillo oraz Olaf Larsen. Wyróżnienie to stanowi dowód uznania dla ich ponad trzydziestoletniego doświadczenia i talentu, a także podkreśla pozycję Eurofragance jako jednego z liderów globalnego rynku perfumeryjnego. Decyzja ta jest również wyrazem zaangażowania firmy w rozwój wewnętrznych talentów oraz dążenia do innowacji w sztuce komponowania zapachów.

Tytuł Mistrza Perfumiarstwa to ukoronowanie wieloletniej pracy, łączącej kreatywność, wiedzę i wyjątkową wizję. Belén Garcia, związana z Eurofragance od ponad 30 lat, specjalizuje się w perfumach luksusowych i traktuje ich tworzenie jako emocjonalny proces. Isabel Gil Trujillo, która rozpoczęła karierę jako asystentka perfumiarza 24 lata temu, zdobyła bogate doświadczenie w dziedzinie zapachów do pielęgnacji ciała i wnętrz, w tym podczas czteroletniej pracy w oddziale firmy w Singapurze. Olaf Larsen od 12 lat mieszka w Dubaju i czerpie inspiracje z bogatej tradycji zapachowej Bliskiego Wschodu i Azji, koncentrując się na perfumach luksusowych z wyraźnymi nutami regionalnymi.

Rebeca Jardón, dyrektor ds. zasobów ludzkich Eurofragance, podkreśla, że wyróżnienie trójki mistrzów to wyraz uznania dla ich pasji i wkładu w rozwój firmy oraz branży perfumeryjnej. Dodaje, że jest to także dowód na zaangażowanie Eurofragance w rozwój swoich zespołów i promowanie równości szans, szczególnie w kontekście wspierania talentów kobiet w branży. Firma realizuje te cele poprzez własną Akademię Perfumeryjną, która wykorzystuje autorską metodologię szkoleniową, zapewniającą wysoki poziom edukacji i rozwój przyszłych mistrzów zapachów.

W listopadzie 2024 roku firma zaprezentowała na targach in-cosmetics Asia w Bangkoku doświadczenie multisensoryczne o nazwie Scentphony. Była to współpraca perfumiarzy Eurofragance z kompozytorem muzycznym, łącząca trendy zapachowe z muzyką w celu stymulacji zmysłów i inspiracji kreatywności. Wcześniej, w kwietniu 2024 roku, Eurofragance ogłosiła znaczący wzrost sprzedaży o ponad 20 proc. w 2023 roku, osiągając 146 milionów euro. Wzrost ten był widoczny we wszystkich kategoriach produktowych oraz regionach działalności firmy, ze szczególnym uwzględnieniem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Europy.

Czytaj także: Perfumy w Arabii Saudyjskiej: rynek wart miliardy nadal rośnie w siłę

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. luty 2025 19:57