StoryEditor
Producenci
27.07.2023 09:56

Johnson & Johnson zamierza oddzielić się od Kenvue Inc.

Akcjonariusze Johnson & Johnson będą mieli możliwość zamiany swoich akcji zwykłych na akcje Kenvue. / materiały prasowe Johnson & Johnson
Johnson & Johnson ogłasza plany strategicznej zmiany, polegającej na oddzieleniu się od Kenvue Inc. poprzez ofertę giełdową. Posunięcie to umożliwi akcjonariuszom zamianę ich akcji zwykłych Johnson & Johnson na akcje Kenvue, umacniając w ten sposób tożsamość Kenvue jako samodzielnego podmiotu po pierwszej ofercie publicznej (IPO) w maju 2023 r.

Johnson & Johnson zamierza przeprowadzić strategiczną zmianę, która polega na separacji od Kenvue Inc. W ramach tego posunięcia, akcjonariusze Johnson & Johnson będą mieli możliwość zamiany swoich akcji zwykłych firmy na akcje Kenvue. Ta inicjatywa umocni pozycję Kenvue jako samodzielnego podmiotu po pierwszej ofercie publicznej (IPO), która odbyła się w maju 2023 roku.

Kenvue Inc. to amerykańska firma zajmująca się konsumenckimi produktami prozdrowotnymi. Jako następca działu zdrowia konsumenckiego w Johnson & Johnson, Kenvue jest aktualnie właścicielem znanych marek, takich jak Aveeno, Band-Aid, Benadryl, Johnson‘s Baby, Listerine, Mylanta, Neutrogena, Tylenol i Visine.

Ta separacja obejmie co najmniej 80,1 proc. akcji Kenvue i obiecuje zwolnienie z podatku dla akcjonariuszy Johnson & Johnson. Decyzja, podyktowana rezygnacją ze strony wspólnych menedżerów prowadzących księgę rachunkową, pozwala na bezproblemową zmianę akcji Kenvue. Akcjonariusze mogą zdecydować się na wymianę części, wszystkich lub żadnej ze swoich akcji, z zapewnieniem 7 proc. zniżki na akcje Kenvue i limitu liczby akcji, które można nabyć.

Według prezesa i dyrektora generalnego Johnson & Johnson, Joaquina Duato, podział wzmacnia zaangażowanie Johnson & Johnson w innowacje w sferach farmaceutycznej i medycznej. Podkreśla, że to posunięcie to idealny moment na dystrybucję akcji Kenvue i jest przekonany, że jest to najlepszy sposób na zwiększenie wartości dla akcjonariuszy. Separacja pomoże usprawnić ukierunkowanie operacyjne Johnson & Johnson, umożliwiając skoncentrowane podejście do rozwiązań w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czytaj także: Johnson & Johnson pozywa naukowców w związku z roszczeniami dotyczącymi talku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:30