StoryEditor
Producenci
24.10.2023 10:02

Johnson & Johnson rozważa trzecią próbę ogłoszenia upadłości

Johnson & Johnson rozważa złożenie trzeciego wniosku o ogłoszenie upadłości w ramach strategii uregulowania zobowiązań w związku z pozwami o odszkodowanie dla użytkowników pudru dla niemowląt; łączna wartość zasądzonych odszkodowań wynosi około 8,9 miliarda dolarów. W pozwach tych zarzuca się, że talk zawarty w produkcie był zanieczyszczony i powodował u użytkowników powstawanie nowotworów.

Erik Haas, kierownik ds. postępowań sądowych w Johnson & Johnson, oświadczył w niedawnej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników finansowych, że firma prowadzi obecnie negocjacje z prawnikami reprezentującymi większość ofiar talku w celu rozstrzygnięcia wszystkich obecnych i przyszłych spraw.

Poprzednie próby Johnson & Johnson wykorzystania upadłości do rozstrzygnięcia sporów dotyczących talku zostały dwukrotnie odrzucone przez sądy. Ich strategia polega na utworzeniu funduszu powierniczego, który będzie płacił ofiarom, z pominięciem decyzji ławy przysięgłych w sprawie odszkodowań. Ich druga próba upadłości, mająca na celu rozstrzygnięcie około 40 000 spraw sądowych na kwotę 8,9 miliarda dolarów, została odrzucona przez sędziego z New Jersey, który stwierdził, że Johnson & Johnson nie spełnia wymaganych kryteriów trudności finansowych. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firmę czeka kilka procesów związanych z talkiem i planuje odwołać się od wyroku upadłościowego do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: Kalifornia nakazuje firmie Avon zapłacenie 50 milionów dolarów w pozwie o talk

Potencjalną trzecią próbę ogłoszenia upadłości Johnson & Johnson postrzega się jako strategię prawną mogącą opóźnić procesy. Firmie, jednej z najbardziej dochodowych na świecie, grozi ponad 51 000 procesów sądowych, w których zarzuca się, że jej produkty zawierające talk powodują raka. Powodowie twierdzą, że firma Johnson & Johnson wiedziała o śladowych ilościach azbestu w ich proszkach na bazie talku od początku lat siedemdziesiątych. Johnson & Johnson zaprzecza, jakoby ich produkty zawierające talk powodowały raka. Zaprzestali produkcji proszków na bazie talku w USA i Kanadzie, zastępując je wersją na bazie skrobi kukurydzianej. Nadal nie ma rozstrzygnięcia prawnego w tych kwestiach.

O sprawie Wiadomości Kosmetyczne pisały już między innymi w następujących tekstach:

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:33