StoryEditor
Producenci
16.01.2017 00:00

Joanna Sznajder, Laboratorium Kosmetyczne Ava: Konsumenci zaczynają rozumieć co to jest produkt ekologiczny

Redakcja magazynu „Wiadomości Kosmetyczne” i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl zapytała menadżerów z sektora kosmetycznego o wyzwania stojące przed branżą w 2017 r. Sytuację komentuje Joanna Sznajder, dyrektor zarządzający, Laboratorium Kosmetyczne Ava.

Przed nami rok… kolejnych wyzwań, tak pod względem innowacyjności wdrożeń, jakie zaplanowaliśmy, jak i pogłębienia dotychczasowych kanałów dystrybucji. Rok utrzymania dotychczasowej dynamiki sprzedaży oraz konsekwencji w zaplanowanych działaniach rynkowych krajowych i zagranicznych. Wreszcie rok dynamicznego rozwoju, pod kątem inwestycji związanej z rozbudową firmy, unowocześnieniem zaplecza technologicznego i przygotowaniami do otwarcia nowego laboratorium spełniającego najwyższe standardy światowe.

Największym wyzwaniem dla branży kosmetycznej będzie… stworzenie unikalnej oferty handlowej dopasowanej do potrzeb klienta. Kończy się czas walki cenowej, rynek wymaga strategii opartej na budowaniu lojalności konsumenta. Widoczna jest bowiem tendencja przesuwania się kryterium wyboru produktu z ceny w kierunku jakości. Równocześnie sieci coraz bardziej inwestują w marki własne, co wpływa na zawężenie półki kosmetycznej oraz rozchwianie cen, przez co wiele ciekawych produktów nie ma szansy trafić do klientów.

Największej dynamiki spodziewamy się... w kosmetyce kolorowej, gdyż jest jeszcze wiele do zaoferowania. Klientki poszukują produktów trwałych, łatwiejszych w stosowaniu i przynoszących spektakularne efekty. Nowym trendem jest także kosmetyka kolorowa z pogranicza pielęgnacji – ma upiększać, tuszować, ale i leczyć oraz zawierać składniki pochodzenia naturalnego. Mocno odczuwalny jest rozwój kosmetyków naturalnych i organicznych oraz kosmetyków z pogranicza dermo oraz z pogranicza medycyny estetycznej i preparatów profesjonalnych.

Jeśli chodzi o kanały sprzedaży, to można powiedzieć, że dystrybucja kosmetyków ewoluuje w kierunku… internetu i to w nim należy upatrywać rozwoju dystrybucji dla istniejących i nowych marek. Dystrybucja kosmetyków specjalistycznych ewoluuje nadal w kierunku drogerii, bowiem poszukują one produktów niszowych, którymi mogłyby konkurować z dużymi sieciami. Rozwija się mocno kanał apteczny oraz wzrasta sprzedaż w kanale sklepów eko i sklepów zielarskich. Natomiast dystrybucja kosmetyków masowych ewoluuje w kierunku marketów i coraz bardziej w kierunku dyskontów.

Najważniejsze trendy, które będą wyznaczać kierunki rozwoju w branży kosmetycznej, to… szeroko rozumiana innowacyjność, dynamika. Nowe linie kosmetyczne, nowe kategorie, nowe technologie, nowoczesne formuły, nowe składniki aktywne, nowe opakowania, nowe promocje oraz nowe kanały informacyjne w ramach mediów społecznościowych umożliwiające dotarcie do klienta. Ciągłe poszukiwanie, odkrywanie nowych potrzeb konsumentów bądź też ich kreowanie poprzez wprowadzanie nowych kosmetyków.

Spodziewamy się, że hitami roku 2017 wśród składników będą… surowce tworzące na skórze barierę ochronną przed zanieczyszczeniem, ponieważ mocno rozwija się trend anty-pollution. Hitami będą systemy gwarantujące przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, składniki naturalne i organiczne mające odpowiednie certyfikaty, nadal witamina C, retinol. Wracają algi morskie

Konsumenta 2017 charakteryzuje… wzrost zainteresowania własnym zdrowiem i ekologią. Konsumenci zaczynają czytać składy kosmetyków z coraz większym zrozumieniem, interesują się składnikami zawartymi w recepturze. Zaczynają rozumieć, czym powinien cechować się produkt ekologiczny. Zaczynają właściwie dobierać produkty, stawiać na wysoką jakość i korzystną cenę oraz walory estetyczne.

Główne cele, które nasza firma chce zrealizować w 2017 r., to... dalszy rozwój i prace nad kolejnymi innowacyjnymi wdrożeniami. Innowacyjność produkcji + innowacyjność technologii + innowacyjność dystrybucji = innowacyjność produktu = zadowolenie klientów = zwiększenie sprzedaży!

W 2016 r. udało nam się… osiągnąć znaczny wzrost sprzedaży, a co za tym idzie – udziału w polskim rynku w segmencie kosmetyków profesjonalnych, segmencie kosmetyków naturalnych i organicznych oraz dermokosmetyków. Dynamicznie zdobywamy także rynki zagraniczne, gdzie oferta naszych kosmetyków, m.in. certyfikowanych, spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem.

Nasze najbardziej udane wdrożenie 2016 r. to… Aktywator Młodości – Hydranov Epidermalny kwas hialuronowy – 100 proc. naturalnego nawilżenia oraz linia modelująca ciało Eco Bio Repair Body Care.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:27