StoryEditor
Producenci
21.03.2020 00:00

Jesteśmy razem. Pomagamy. Miliony na walkę z pandemią od polskich przedsiębiorców

„Jesteśmy razem. Pomagamy” to  inicjatywa skupiająca przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa CoVid19. W ramach akcji niezbędne wsparcie finansowe uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe. Inicjatorem akcji jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex. Henryk Orfinger, wiceprezes zarządu Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, jest wiceprzewodniczącym rady akcji.

 Akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy” sami zainicjowali polscy przedsiębiorcy. Na jej czele stanął Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex, który przekazał milion złotych na szpitale na Pomorzu. Następnie postanowił skrzyknąć kolejnych przedsiębiorców, by zmobilizować do działania kolejne silne i gotowe do działania firmy. Chodzi także o skoordynowanie działań przedsiębiorstw i instytucji, które już dziś pomagają na wiele sposobów.

Razem można robić większe projekty. Zresztą jak nie teraz, to kiedy? To jest właśnie ten czas! Słowo solidarność nabiera teraz nowego znaczenia – wszyscy musimy pomóc. Po tym, gdy jako Drutex zadeklarowaliśmy wsparcie dla szpitali na Pomorzu, zgłasza się do nas coraz więcej firm z kolejnymi inicjatywami. Stąd pomysł, aby tę pomoc skoordynować. Chcemy by ta siła rażenia była większa. Chcemy pokazać, że polski biznes jest odpowiedzialny, że potrafi działać skutecznie i pomagać w tym trudnym okresie. To jest przecież w naszym wspólnym interesie – nas wszystkich, Polaków – mówi Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex w wywiadzie dla Forbesa.

Akcja działa zaledwie od kilku dni, a już przyłączyło się do niej szereg firm. Wsparcie już zadeklarowały m.in. takie firmy, jak 4F, Dr Irena Eris, LPP, Nowy Styl, Citronex, Tubądzin, Mago, Eko Kolor, Nivette oraz Kancelaria RKKW. Wspiera ją również LOT w zakresie – niemożliwego do zrealizowania w żaden inny sposób – transportu zakupionego przez uczestników akcji towaru, który przeznaczony jest wyłącznie na cele publiczne. O akcji dołączył też piłkarz Kuba Błaszczykowski, który przeznaczył na walkę z pandemią 400 tys. zł. Akcję wspierają  ludzie ze świata kultury.. Wojciech Brewka, polski artysta malarz młodego pokolenia, jest pomysłodawcą i twórcą koncepcji logo akcji.

–  Łączymy firmy, koordynujemy pomoc, przekazujemy sprzęt i finanse tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Wsparcia udzielamy na wielu płaszczyznach. Działamy 24 godziny na dobę – mówi Leszek Gierszewski dla Forbesa.

Przedsiębiorcy, którzy chcą się przyłączyć do akcji mogą się  kontaktować z organizatorami poprzez media społecznościowe, albo na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Koordynatorami akcji są Radosław L. Kwaśnicki oraz Kamila Newlin-Łukowicz. Patronat nad akcją objął Jacek Cieplak, rzecznik MŚP. Kontaktami z Ministerstwem Zdrowia zajmuje się Maria Czaińska.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 11:10