StoryEditor
Producenci
29.04.2020 00:00

Jean-Paul Agon, L‘Oreal: Przykład Chin pokazuje, że popyt na kosmetyki utrzymał się

Szef L‘Oreala, największej na świecie firmy kosmetycznej, przekazał, że sprzedaż firmy w pierwszym kwartale w Chinach wzrosła o 6,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub. roku, pomimo zamknięcia z powodu koronawirusa w tym kraju - informuje CNN Business. Sprzedaż online L‘Oreala wzrosła w pierwszym kwartale o 67 proc. w Chinach i 53 proc. na całym świecie, co stanowi prawie jedną piątą sprzedaży grupy.

Firma, której imperium urody obejmuje dziesiątki marek produktów do pielęgnacji skóry, włosów, makijażu i perfum, powiedziała, że ​​globalna sprzedaż koncernu spadła o 4,8 proc. w ciągu trzech miesięcy do marca 2020 r.„Jednak, jak pokazał przykład Chin, obecna sytuacja nie podważa silnego apetytu konsumentów na produkty kosmetyczne, który pozostaje nienaruszony” - przekazał w oświadczeniu Jean - Paul Agon, prezes L'Oreala.

Koncern poinformował, że sprzedaż internetowa gwałtownie wzrosła w Chinach, a apetyt na niektóre produkty do pielęgnacji skóry i włosów wręcz wzrósł podczas zamknięcia. Z kolei popyt na inne kosmetyki gwałtownie się odbił, gdy kraj zaczął stopniowo otwierać gospodarkę, zwiększając sprzedaż o dwucyfrowy procent w drugim kwartale. Wielu inwestorów stawia na szybkie ożywienie gospodarcze, tym bardziej, że niektóre kraje dotknięte koronawirusem ogłaszają plany ponownego otwarcia sklepów i fabryk. Przykład L'Oreal może wzmocnić te nadzieje.

Doświadczenie w Chinach jest bardzo interesujące i bardzo wymowne dla innych części świata” - powiedział prezes i dyrektor generalny Jean-Paul Agon podczas rozmowy z analitykami. „To, co widzieliśmy w Chinach, to dość szybkie odbicie się konsumpcji produktów kosmetycznych”. Ostrzegł jednak, że ożywienie sprzedaży kosmetyków do makijażu jest bardziej stopniowe, ponieważ noszenie maseczek na twarz zmniejsza apetyt na te produkty. Nadal jest jednak przekonany, że konsumpcja się poprawi. „To nie jest kryzys popytu, to kryzys podaży. Konsumenci naprawdę chcą kupować wszystkie rodzaje produktów kosmetycznych, ale nie mogą tego zrobić, ponieważ sklepy są zamknięte” - dodał.

Do tego jak wynika z badań Euromonitora, obserwowany jest "Efekt szminki" czyli sprzedaż tak zwanych niedrogich luksusowych produktów, które mogą obejmować wszystko, od lakieru do paznokci, farb do włosów i tuszu do rzęs, po czekoladę premium, lody i wyroby cukiernicze - osiąga dobre wyniki w czasie recesji, ponieważ konsumenci szukają pocieszenia małymi przyjemnościami.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:10