StoryEditor
Producenci
11.06.2019 00:00

Japońska firma izoluje „zapach młodej kobiety” i zamienia ją w popularny dezodorant

Deoco, gama kosmetyków dla kobiet, które rzekomo oddają pożądany „zapach młodej kobiety”, stała się wielkim hitem w Japonii, zarówno wśród starszych kobiet, jak i samotnych mężczyzn, którzy pragną zapachu młodszej kobiety.

Historia tej linii kosmetyków rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy japońska firma Rohto Pharmaceutical ogłosiła, że z powodzeniem wyizolowała dwa pachnące związki chemiczne, zwane Lactone C10 i C11, które młodsze ciała kobiet wydawały się produkować w znacznie większych ilościach niż ciała starszych pań.

W badaniu, w którym wzięło udział 500 kobiet w wieku od nastolatek po 50 lat, naukowcy z Rohto wykryli „słodki aromat”, który był silniejszy w ubraniach noszonych przez młodsze kobiety. Kolejne badania wykazały, że zapach pochodzi z dwóch laktonów, których poziom był najwyższy wśród nastolatek, ale znacznie spadł u kobiet po 35. roku życia.

Po odkryciu i wyizolowaniu dwóch związków Rohto szybko zaczęła pracować nad linią mydeł do ciała Deoco i dezodorantów bogatych w Lactone C10 i C11.

Linia Deoco wystartowała wiosną 2018 roku i szybko stała się wielkim hitem, a sprzedaż przekroczyła oczekiwania firmy o około 60 proc. Od tamtej pory jest najlepiej sprzedającym się mydłem do ciała dla kobiet w Amazon Japan oraz drugim najpopularniejszym kobiecym dezodorantem w japońskim sklepie detalicznym Rakuten.

Rohto pierwotnie kierowała swoją linię Deoco do kobiet po trzydziestce i starszych, chcących odzyskać zapach swojej młodości, okazuje się, że istniała inna grupa demograficzna, która podbiła - samotni Japończycy. Produkty kosmetyczne Deoco są rozchwytywane przez samotnych mężczyzn w tym kraju, ponieważ słodki aromat - opisany jako owocowe połączenie brzoskwini i kokosa - sprawia, że czują się jak w pobliżu młodej kobiety. 
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:26