StoryEditor
Producenci
15.05.2020 00:00

Jakie korzyści daje współpraca z importerem kosmetycznym

Branża kosmetyczna od wielu lat w Polsce należy do najbardziej dynamicznych w sektorze FMCG. Jest też ważnym ogniwem biznesowym w Polsce, który mimo powracających kryzysów potrafi przetrwać i szybko dostosować się do potrzeb konsumentów.

Aktualnie rynek kosmetyczny jest podzielony między producentów, właścicieli marek produkowanych w systemie private label oraz importerów. Ta ostatnia grupa, w dobie globalnej komunikacji, odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu kosmetycznych potrzeb polskich konsumentów. Dziś istnienie profesjonalnych importerów przynosi wiele korzyści dla branży: gwarantuje dynamiczne reagowanie na potrzeby detalistów i konsumentów, pełną obsługę logistyczną i prawną związaną z dostarczeniem produktu na rynek, zapewnia działania z zakresu trade marketingu i komunikacji z konsumentem.

Co daje sieciom i detalistom współpraca z importerem?

Od kilku lata sieci detaliczne zmieniły politykę dystrybucyjną i oczekują od dostawców marek produktów na wyłączność. Właściciele marek są zmuszeni do tworzenia dedykowanych serii, a nawet do kreowania nowych marek. Nie dla wszystkich opłacalne jest takie rozdrobienie asortymentu, wtedy te oczekiwania może spełnić importer. To on jest w stanie dostarczyć marki z różnych krajów i skierowane dla różnych grup konsumentów. Może zdywersyfikować produkty tak, żeby uniknąć walki cenowej między sieciami, detalistami tradycyjnymi i e-commerce.

Współpraca z importerem jest wygodna dla dystrybutorów. Zapewnia produkty zgodne z prawem, pełną obsługę logistyczną, handlową i marketingową dla kosmetyków.

Co dostaje konsument dzięki importerowi?

Dzięki globalnej komunikacji internetowej polscy konsumenci mają kontakt z kosmetykami z wielu krajów. Niektórzy twierdzą, że obecnie wszystko można kupić na globalnym rynku. Jednak sprowadzanie kosmetyków przez importera to gwarancja legalnego źródła oraz powszechna dostępność i krótkie terminy dostaw. Importer bierze też na siebie odpowiedzialność dostarczenia rzetelnej informacji o produkcie, doboru asortymentu do zwyczajów konsumenckich i ciągłej komunikacji, a co za tym idzie daje całkowitą obsługę reklamacji.

Ciekawe marki ze świata i pełną obsługę na polskim rynku kosmetycznym od 2008 roku z sukcesami prowadzi Eurus. Jest importerem i dystrybutorem w branży kosmetycznej o ogólnopolskim zasięgu, ze 100 proc. polskim kapitałem. Specjalizuje się we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych marek kosmetycznych, będących często liderami w kategorii na rodzimych rynkach. W ramach kontraktów importera Eurus zajmuje się dystrybucją, logistyką oraz opracowuje i wdraża działania marketingowe dla swoich partnerów.

Kosmetyki importowane przez Eurus dostępne są we wszystkich sieciach detalicznych na terenie całej Polski, na rynku tradycyjnym i w kanale e-commerce.

Marki Importowane przez Eurus to m.in.: Natura Siberica, Receptury Babuszki Agafii, Planeta Organica, Organic Shop, Mediheal, Pilaten, Petitfee i HaruHaru.

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:25