StoryEditor
Producenci
18.05.2023 00:00

Iwona Wójcik, Handy lab.: Sięgamy po składniki znane z zabiegów kosmetycznych do twarzy

Iwona Wójcik, twórczyni i prezes marki handy.lab / fot. materiały prasowe
Marka handy lab., znana do tej pory z odżywczych i regeneracyjnych masek do dłoni, przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych produktów do portfolio i wchodzi do kolejnych kanałów dystrybucyjnych.

Marka handy.lab pojawiła się na rynku zaledwie rok temu i tylko z dwoma produktami – maskami na dłonie zamkniętymi w rękawicach smartphone friendly. Mimo tak wąskiego porfolio marce udało się szybko wejść do szerokiej dystrybucji, m.in. do sieci Rossmann, Super-Pharm, Drogerii Dr. Max i perfumerii Douglas, a także wprowadzić produkty na pierwszy eksportowy rynek – do Rumunii.

Iwona Wójcik, twórczyni marki, uważa, że to efekt dobrze przemyślanej strategii, wiary w jakość produktów i determinacji w przekonywaniu do holistycznej pielęgnacji. Maski do dłoni sprzedawane są w zestawach-kuracjach, których dopełnieniem jest sojowa świeca o zapachu patchuli i białej herbaty. Ciekawe jest też to, że maski zawierają składniki aktywne kojarzone z produktami pielęgnacyjnymi do twarzy, szyi, dekoltu –  jak retinol, kwas hialuronowy, witaminy C, A, E i inne. – Kiedy te wszystkie czynniki zadziałały – spójna historia, dobra jakoś, zaufanie kupców w handlu – również konsumenci nas przetestowali. Pozytywnie. Wiele osób przenosi też rytuały pielęgnacyjne do domu. Chcemy się rozwijać i tworzyć nowe produkty – mówi.

Lada moment zrealizują się plany twórczyni marki i na rynek wejdą nowe produkty handy.lab. W ciągu miesiąca ma się pojawić krem do rąk z hialuronem i z filtrem SPF 30.  – Jest to innowacyjne w kategorii pielęgnacji dłoni, SPF są powszechne w produktach do pielęgnacji twarzy i ciała, w kategorii pielęgnacji dłoni – długo by szukać. Natomiast my chcemy budować świadomość, że ta zaawansowana pielęgnacja dłoni jest potrzebna. Są one naszą wizytówką, a najczęściej są uszkadzane mechanicznie w wyniku różnych czynności, które nimi wykonujemy – mówi Iwona Wójcik.

Do końca roku mają się pojawić kolejne nowości pielęgnacyjne – mydło do rąk, peeling oraz biała herbata dopełniająca rytuału spa. To wszystko w linii White Moon.

Dodatkowo rytuał handy lab., który do tej pory dostępny był w sprzedaży wyłącznie jako zabieg Home Spa wszedł do profesjonalnej oferty salonu  Clarins Beauty SPA w Warszawie

– Wspólnie z właścicielką salonu Dominiką Cyronek, postanowiłyśmy połączyć siły i wprowadzić zabieg na dłonie, który idealnie uzupełnia ofertę Clarins Beauty SPA, a którego do tej pory jeszcze w ofercie nie było. Obie wiemy jak ważna i potrzebna jest pielęgnacja rąk, o której najczęściej zapominamy a to dłonie są wizytówką każdego z nas – podkreśliła Iwona Wójcik podczas spotkania z dziennikarzami w salonie Clarins. 

Iwona Wójcik, założycielka i prezes marki handy lab. i Dominika Cyronek, właścicielka salonu Clarens Beauty SPA

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:39