StoryEditor
Producenci
25.05.2021 00:00

Huda Kattan inwestuje w bardziej naturalne kosmetyki - linię GloWish

Założycielka marki Huda Beauty, Huda Kattan w ostatnich latach podbiła serca konsumentów dzięki silnie kryjącym podkładom, które maskują oznaki starzenia i niedoskonałości. Teraz słynna wizażystka i bizneswoman dostosowuje się do zmieniających się oczekiwań konsumentów, poszukując bardziej naturalnych, przejrzystych kompozycji w ramach nowej linii pielęgnacji i makijażu GloWish.

Na całym świecie pandemia wywróciła do góry nogami nawyki pielęgnacyjne kobiet i mężczyzn. Noszenie maseczki przekonało wiele z nich do porzucenia makijażu, a kolejne lockdowny, ograniczenia i praca w domu zachęciły do ​​spędzania większej ilości czasu w łazience na dbaniu o skórę i to produktami, które są bardziej naturalne, a nawet domowej roboty.

To pragnienie powrotu do bardziej naturalnego, autentycznego piękna, poprzez pielęgnację skóry, a nie jej ukrywanie, zostało usłyszane przez marki kosmetyczne. Teraz - ponad rok po wybuchu pandemii - koncentrują się one głównie na produktach formułowanych z naturalnych, organicznych i / lub wegańskich składników, które mają nadać skórze blask i pomóc jej bronić się przed zewnętrznymi agresywnymi czynnikami.

Huda Kattan, założycielka marki Huda Beauty, wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom konsumentów dzięki nowej linii GloWish, zaprojektowanej z troską o naturalność i odpowiedzialność społeczną oraz etyczną. Obejmuje ona kosmetyki do makijażu, ale także produkty do pielęgnacji skóry, wszystkie opracowane z udziałem co najmniej 80% składników pochodzenia naturalnego, bez zapachowych i wysuszających alkoholi.

Wszystkie produkty są dostarczane w opakowaniach wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu oraz w pudełkach wykonanych z papieru z certyfikatem FSC iw 100% nadających się do recyklingu.

„Zauważyłam, że im bardziej skupiam się na skórze, tym bardziej ją doceniam i akceptuję. Staje się zdrowsza, równiejsza i jaśniejsza, a ja poczułam się pewniej akceptując moją skórę w sposób, jak nigdy wcześniej. Skazy czy brak wyprysków, nauczyłam się doceniać i szanować moją skórę. Chciałam stworzyć produkty, które pozwolą mi pokazać tę nowo odkrytą pewność siebie i skórę, którą kocham, a nie ukrywać ją” - wyjaśniła Huda Kattan.

GloWish by Huda Beauty wykorzystuje naturalne składniki, takie jak olejek z róży damasceńskiej, ekstrakt z czerwonej papryki i skwalan pochodzenia roślinnego, który znajdziemy w wielu produktach. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.11.2024 09:46
The Body Shop w Holandii ogłasza bankructwo: Przyszłość pracowników i sklepów niepewna
The Body Shop w Oshawa Centre.Sofia Spanou in Brand Stories

The Body Shop, znana sieć kosmetyczna, ogłosiła upadłość w Holandii. Sąd rejonowy Midden-Nederland wydał decyzję, która została odnotowana w Centralnym Rejestrze Upadłości. Chociaż sklepy pozostają otwarte, los firmy i pracowników wciąż jest niepewny.

We wtorek sąd rejonowy Midden-Nederland ogłosił upadłość The Body Shop w Holandii. Sieć jest zarejestrowana w Weesp, obecnie oficjalnie należącym do Amsterdamu. Administratorem odpowiedzialnym za proces upadłościowy jest Cedric de Breet, który dopiero rozpoczyna analizę sytuacji firmy oraz możliwości ewentualnej restrukturyzacji. Wstępne informacje wskazują na zainteresowanie potencjalnymi inwestorami, jednak konkretne decyzje jeszcze nie zapadły.

Sieć The Body Shop posiada obecnie 27 sklepów w Holandii, zatrudniając około 100 pracowników, w tym osoby na kontraktach tymczasowych. Niestety, od dłuższego czasu nie działa holenderski sklep internetowy firmy, co, jak wyjaśniono, miało być spowodowane „planowanymi aktualizacjami”. Sytuacja ta trwała jednak przez wiele miesięcy, co budziło niepokój zarówno wśród klientów, jak i pracowników. Sklepy stacjonarne będą funkcjonować nadal, podczas gdy administrator bada możliwość restartu działalności.

A co z pracownikami The Body Shop?

Warto przypomnieć, że problemy finansowe The Body Shop to zjawisko nie tylko holenderskie. Brytyjski oddział firmy, znanej z ekologicznych produktów do pielęgnacji skóry i włosów, również ogłosił upadłość na początku tego roku, a podobne problemy miały miejsce w Belgii. Mimo przejęcia przez niemieckiego inwestora Aureliusa w listopadzie ubiegłego roku, firma napotkała na trudności, szczególnie w okresie świątecznym, który jest kluczowy dla sprzedaży.

Związek zawodowy CVN zareagował z niepokojem na wieść o upadłości The Body Shop, wskazując na rosnącą liczbę bankructw w holenderskich sieciach handlowych po pandemii. Lider związku, Erik Maas, zauważył, że eksperci już wcześniej ostrzegali przed falą upadłości, która teraz staje się rzeczywistością. W ostatnich miesiącach bankructwa ogłosiły m.in. BCC, Big Bazar i Game Mania, a Blokker poprosił o odroczenie płatności, co często jest zapowiedzią upadłości. Maas podkreślił, że priorytetem jest teraz ochrona pracowników, aby uniknąć sytuacji, w której zostają oni pozostawieni bez wsparcia.

Czytaj także nasze ostatnie doniesienia o The Body Shop:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
07.11.2024 14:42
Reckitt sprzedaje swoje marki. Pojawili się chętni na zakup aktywów
Cillit Bang jest jedną z marek, których zamierza pozbyć się Reckittfot. Shutterstock

Reckitt ogranicza koszty i sprzedaje część marek, by skupić się na tych, które generują najwyższe marże. Pojawiły się pierwsze fundusze zainteresowane zakupem aktywów koncernu.

Jak informowaliśmy, koncern Reckitt  zdecydował o przeglądzie portfolio swoich produktów i sprzedaży niektórych brandów. Znalazły się wśród nich m.in. Air Wick, Cillit Bang, Calgon. Koncern chce skupić się na kategoriach związanych z opieką zdrowotną i higieną. Priorytetowe dla koncernu będą marki rozwijające się i generujące wysokie marże, w tym Muciniex, Strepsils, Gaviscon, Nurofen, Lysol, Dettol, Harpic, Finish, Vanish, Durex i Veet. Celem firmy jest także redukcja kosztów, uproszczenie struktury i zwiększenie wartości dla akcjonariuszy.

Czytaj więcej: Reckitt rezygnuje z części swoich marek i tnie koszty 

Dziś portal esmmagazine.com podał, powołując się na Bloomnerg News, że grupy private equity Advent International i Apollo Global rozważają potencjalny wykup aktywów Reckitt. Wśród zainteresowanych aktywami brytyjskiej firmy mają znajdować się także Clayton Dubilier & Rice i PAI Partners.

Z raportu wynika, że ​​Reckitt współpracuje z Morgan Stanley przy sprzedaży swoich marek, a docelowa wycena opiewa na ponad 6 miliardów funtów (7,2 miliarda euro).

Reckitt odnotował mniejszy niż oczekiwano spadek sprzedaży bazowej w trzecim kwartale, do czego przyczyniła się większa liczba klientów kupujących produkty zdrowotne firmy, w tym leki przeciwbólowe Nurofen i pastylki do ssania Strepsils.

Kwartalna sprzedaż netto w ujęciu porównywalnym spadła o 0,5 proc., wobec spadku o 1,7 proc. jakiego  spodziewali się analitycy w ankiecie przeprowadzonej przez spółkę.

Cena/miks, wskaźnik odzwierciedlający cenę, za jaką Reckitt sprzedawał swoje produkty, wzrosła o 0,9 proc., podczas gdy wolumen spadł o 1,4 proc.

Reckitt zapowiedział, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów całorocznych.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. listopad 2024 10:19