StoryEditor
Producenci
02.12.2020 00:00

Henryk Orfinger: Prawo gospodarcze w Polsce robi się coraz mniej zrozumiałe i przejrzyste [TYLKO U NAS]

Bycie przedsiębiorcą z 37 letnim stażem i sukcesem to odpowiedzialność. Odpowiedzialność ta oznacza społeczną aktywność, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie. Szczególnie dzisiaj, kiedy gospodarka cierpi z powodu koronawirusa i trudno ocenić, kiedy nastąpi koniec pandemii, a jednocześnie prawo gospodarcze w Polsce robi się coraz mniej zrozumiałe i przejrzyste, każda inicjatywa jest na wagę złota – skomentował swoją nominację i utworzenie rady gospodarczej przy Senacie Henryk Orfinger dla portalu widomoscikosmetyczne.pl.

1 grudnia 2020 r. Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris, wraz z dziewięcioma innymi przedsiębiorcami otrzymał od marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nominację do rady gospodarczej. Jej zadaniem będzie eliminowaniu z projektów ustaw szkodliwych dla firm i finansów publicznych zapisów, a także przygotowanie reform gospodarczych.

Czytaj więcej: Henryk Orfinger zasiądzie w radzie gospodarczej przy Senacie

 – Bycie przedsiębiorcą z 37 letnim stażem i sukcesem to odpowiedzialność. Odpowiedzialność ta oznacza społeczną aktywność, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie. Szczególnie dzisiaj, kiedy gospodarka cierpi z powodu koronawirusa i trudno ocenić, kiedy nastąpi koniec pandemii, a jednocześnie prawo gospodarcze w Polsce robi się coraz mniej zrozumiałe i przejrzyste, każda inicjatywa jest na wagę złota – skomentował swoją nominację i utworzenie rady gospodarczej Henryk Orfinger dla portalu widomoscikosmetyczne.pl.

W radzie gospodarczej przy Senacie, obok współtwórcy i współwłaściciela firmy Dr Irena Eris, znaleźli się Zbigniew Jakubas (Multico), Małgorzata Adamkiewicz (Adamed), Arkadiusz Muś (Pres Glass), Adam Kiciński (CD Projekt), Jerzy Krzanowski (Nowy Styl), Bogdan Kaczmarek ( Com40, Big Star), Michał Świerczyński (X-com), a także prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i członek RPP oraz Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

Jest to grono osób, które działając przez dziesięciolecia, zbudowały silne marki i potencjał finansowy. I nie jest istotne jakie branże reprezentujemy, bo tu nie chodzi o interesy branżowe. Obszarów, nad którymi można pracować, jest dużo: prawo pracy, szeroko rozumiane podatki, popularna teraz sukcesja, nadregulacje, zatrudnienie obcokrajowców i wiele innych. Te tematy są przecież istotne dla wszystkich branż, nie tylko dla kosmetycznej – ocenił Henryk Orfinger.

Przyznał równocześnie, że praca z osobami powołanymi do rady może być wyzwaniem.

Taki skład rady to olbrzymia szansa, ale też wyzwanie zarówno dla marszałka Tomasza Grodzkiego, jak i przewodniczącego naszego grona Zbigniewa Jakubasa. Przecież to sami ludzie sukcesu. Jak nad nimi zapanować? Ale damy radę, dopiero zaczynamy – zapewnił Henryk Orfinger.

Zaznaczył również, że nominacja od marszałka Senatu, nie była pierwszym zaproszenie od polityka do stworzenia podobnej rady.

Ale za to pierwszym, które się ziściło i zapewniam, że nie polityka jest naszym celem tylko gospodarka – podsumował współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris.

Zapewnił równocześnie, że jeśli pojawi się jakiś problem szczególnie istotny dla branży kosmetycznej, w którym rada gospodarcza będzie mogła pomóc, to jest do dyspozycji.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 03:09