StoryEditor
Producenci
27.06.2022 00:00

Henkel przyznał główną nagrodę Marthy Schwarzkopf polskiej naukowczyni

Henkel ustanowił nową nagrodę badawczą „Martha Schwarzkopf Award for Women in Science”. Ma ona wspierać i wyróżniać wybitne kobiety-naukowców w dziedzinie badań nad włosami. Trzy laureatki już zostały wybrane. Oprócz nagrody pieniężnej, aby rozwijać swoją pracę naukową, mogą one korzystać też z możliwości mentoringu i wsparcia oferowanego przez koncern.

– Równość płci ma dla nas ogromne znaczenie i jest kluczowym elementem naszej holistycznej strategii różnorodności. Niedawno ogłosiliśmy nasz ambitny cel, jakim jest parytet płci na wszystkich szczeblach zarządzania w Henklu. Niestety kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w dziedzinie badań i nauki. Dzięki nagrodzie Marthy Schwarzkopf angażujemy się w promowanie utalentowanych kobiet w nauce i wspieranie ich w ich projektach badawczych – mówi Sylvie Nicol, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Henkel.

Nagroda im. Marty Schwarzkopf to nagroda badawcza, o którą mogą ubiegać się europejskie naukowczynie realizujące projekt w dziedzinie badań nad włosami lub w pokrewnych dziedzinach. Jej wysokość to 10 tys. euro połączona ze wsparciem mentorskim. Złożone wnioski ocenia eksperckie jury złożone z naukowczyń z doktoratem w dziedzinie badań nad włosami, pracujących w Henkel Beauty Care.

Tegoroczne laureatki zostały ogłoszone podczas ceremonii wręczenia nagród w siedzibie Henkla w Hamburgu w Niemczech.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby i poziomu aplikacji. Z tego powodu postanowiliśmy nagrodzić nie jedną, ale trzy badaczki, a także uhonorować drugie i trzecie miejsce nagrodami pieniężnymi – skomentowała Andrea Sättler, dyrektor ds. badań i rozwoju w Henkel Beauty Care i przewodnicząca jury ekspertów Nagrody Marty Schwarzkopf.

Pierwsze miejsce przyznano prof. dr hab. med. Lidii Rudnickiej. Pełni ona funkcję przewodniczącej Kliniki Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i od ponad 30 lat zajmuje się badaniami nad włosami oraz chorobami włosów i skóry głowy. Zdradziła ona, że nagrodę 10 tys. euro przeznaczy na dalszy rozwój swojego kanału YouTube #NotJustHairDiseases, aby edukować ludzi na temat chorób włosów.

Nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. euro za drugie miejsce trafia do dr Marty Bertolini, dyrektor ds. naukowych i zastępcy dyrektor zarządzającego Skin & Hair Research Solutions GmbH w Münster. W swoich badaniach szczególnie interesuje się ona metabolizmem mieszka włosowego i związanymi z nim zmianami, szczególnie dotykającymi osoby z wypadaniem włosów.

Trzecie miejsce przypadło dermatolog Andrii Constantinou, która obecnie doktoryzuje się na Charité-Universitätsmedizin Berlin. Zaproponowała ona projekt badawczy, wykorzystujący sztuczną inteligencję do analizy zmian w mikrobiomie w kontekście zapalenia mieszków wlosówych. Otrzymała ona nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. euro oraz profesjonalne wsparcie od Henkla w dalszym rozwoju swojego projektu.

Czytaj też: Polka laureatką nagrody International Rising Talents przyznawanej przez Grupę L’Oreal

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:55