StoryEditor
Producenci
10.06.2024 14:35

Henkel Polska Wyróżniony w konkursie "Dobroczyńca Roku 2024"

Kapituła konkursu wyróżniła firmę Henkel za projekt „Różowy Patrol powered by Gliss” realizowany we współpracy z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej. / fot. Henkel
Henkel Polska został nagrodzony tytułem "Dobroczyńca Roku" za swój wkład w promowanie zdrowego trybu życia. Projekt "Różowy Patrol powered by Gliss", realizowany we współpracy z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej, skupia się na edukacji kobiet w zakresie samobadania piersi, co jest kluczowym elementem wczesnego wykrywania raka piersi.

Konkurs "Dobroczyńca Roku", organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, co roku docenia firmy, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa poprzez angażowanie się w projekty społeczne wykraczające poza zwykłe przekazywanie środków finansowych. Henkel Polska został nagrodzony w projekcie w kategorii „Zdrowy tryb życia”.

Projekt "Różowy Patrol powered by Gliss" od trzech lat tworzy i wspiera sieć Klubów Ambasadorek, które edukują i motywują kobiety do regularnych badań. Mimo że w Polsce mniej niż 30 proc. kobiet regularnie poddaje się badaniom przesiewowym, dzięki działaniom projektu, ponad 300 ambasadorek promuje wiedzę na temat profilaktyki i wczesnej diagnostyki.

Czytaj także: Aleksandra Gawlas-Wilińska z Henkel Polska i Małgorzata Rozenek-Majdan certyfikowanymi ambasadorkami programu Różowy Patrol

Obecnie, w ramach sześćdziesięciu klubów, ambasadorkom z projektu „Różowy Patrol powered by Gliss” w ciągu ostatnich sześciu miesięcy udało się osobiście dotrzeć do ponad 7 tys. kobiet i mężczyzn.

O projekcie „Różowy Patrol powered by Gliss” myślimy długofalowo i mamy ambicję, by doprowadzić do realnej zmiany i poprawić obecne statystki. Jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią. Chcemy, by kobiety w całej Polsce miały możliwość zdobycia wiedzy na temat znaczenia wczesnej diagnozy i metod samobadania w profilaktyce nowotworowej, a także by nauczyły się, jak kontrolować stan własnego zdrowia.

- powiedziała Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektorka marketingu działu Henkel Consumer Brands firmy Henkel Polska.

Projekt „Różowy Patrol powered by Gliss” ma na celu tworzenie aktywnej społeczności zaangażowanych kobiet, które w swoich miejscowościach prowadzą działania edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej i oferują wsparcie po zdiagnozowaniu choroby. Ambasadorki projektu organizują bezpośrednie warsztaty dla kobiet, ucząc je metod samobadania piersi przy użyciu fantomów, a także informują o dostępnych świadczeniach i opcjach leczenia. Tworzenie nowych klubów skupia się na regionach z najmniejszą frekwencją w programach przesiewowych, mając za cel objęcie swoim zasięgiem całego kraju.

Czytaj także: Kiehl‘s rozpoczyna nową inicjatywę na rzecz bezdomnej młodzieży LGBTQ+

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
06.11.2024 14:44
The Ordinary wprowadza model „Choose a Price” – nowatorskie podejście do cen
The Ordinary

Marka The Ordinary, znana z innowacyjnych rozwiązań w branży kosmetycznej, przetestowała nowy model cenowy „Choose a Price”. Dzięki niemu klienci mieli możliwość wyboru jednej z trzech cen przy zakupie zestawu kosmetyków, co miało na celu pomoc w radzeniu sobie z presją inflacyjną.

The Ordinary, marka słynąca z transparentności i prostoty składów swoich kosmetyków, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, wprowadzając testowo model „Choose a Price”. Klienci mieli do wyboru zapłacenie pełnej ceny za produkty lub skorzystanie z 23 proc. albo 40 proc. zniżki, w zależności od ich możliwości finansowych. Było to działanie mające na celu zrozumienie i wsparcie klientów w dobie rosnących kosztów życia. Badania Statista pokazują, że 64 proc. dorosłych Amerykanów stara się oszczędzać, ograniczając wydatki na produkty niebędące artykułami pierwszej potrzeby.

Wprowadzenie modelu „Choose a Price” dotyczyło jednego z zestawów kosmetyków oferowanych przez markę w sklepie internetowym. Ta eksperymentalna strategia była odpowiedzią na rosnącą presję inflacyjną, która dotyka konsumentów na całym świecie. The Ordinary pragnęła pokazać, że rozumie codzienne trudności, z jakimi borykają się jej klienci, i dostosować swoją ofertę do ich potrzeb. Model ten miał na celu umożliwienie klientom elastycznego podejścia do wydatków, zachęcając do zakupu nawet w trudniejszych czasach ekonomicznych.

Program zakończył się z końcem października, a teraz marka planuje przeanalizować wyniki i zadecydować, czy warto go kontynuować na stałe. W przypadku sukcesu model „Choose a Price” może stać się pionierskim rozwiązaniem w branży kosmetycznej, które podkreśla troskę o klienta i jego sytuację finansową.

Czytaj także: Estée Lauder przejęła Deciem Beauty Group, właściciela The Ordinary

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
05.11.2024 11:06
Marek Gubała wiceprezesem Silcare
Marek Gubała, wiceprezes Silcarefot. LinkedIn

Marek Gubała, menedżer specjalizujący się w restrukturyzacji przedsiębiorstw, objął stanowisko wiceprezesa zarządu w kosmetycznej firmie Silcare.

Marek Gubała poinformował w swoich mediach społecznościowych, że objął stanowisko wiceprezesa zarządu w firmie kosmetycznej Silcare, do której dołączył we wrześniu br.

Marek Gubała zajmuje się restrukturyzacją przedsiębiorstw, poprawą ich rentowności i płynności finansowej.  Wdraża usprawnienia m.in. w zakresie łańcucha dostaw, portfela produktów, zarządzania zapasami, projektowania celów dystrybucyjnych, kosztów operatorów logistycznych, przeprowadza również audyty. W tym zakresie współpracował z firmami.

Silcare jest polską firmą kosmetyczną. Działa na rynku od 2004 r., specjalizuje się w produktach do stylizacji paznokci, jest producentem żelu UV na skalę europejską. Produluje także kosmetyki pielęgnacyjne do dłoni i ciała. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. listopad 2024 05:18