StoryEditor
Producenci
06.07.2023 00:00

Henkel podsumowuje 3. edycję Lekcji Nieśmiecenia

Lekcja Nieśmiecenia to kampania edukacyjna, która od 2020 roku wspiera szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów. / materiały prasowe Henkel Polska
Fundacja Nasza Ziemia i Henkel Polska podsumowały trzecią edycję kampanii edukacji ekologicznej, która była skierowana do szkół podstawowych. W ramach tego projektu, trwającego od kwietnia bieżącego roku, promowano w szkołach poprawną segregację odpadów. Około 157 placówek z całej Polski zarejestrowało się do udziału w kampanii, wykazując duże zaangażowanie w tematykę ekologiczną.

Od 2021 roku trwa realizacja projektu "Lekcja Nieśmiecenia", który ma na celu wspieranie szkół podstawowych w dziedzinie edukacji ekologicznej. Głównym zamierzeniem tego projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz edukacja na temat odpowiedniej segregacji odpadów i możliwości ich ponownego wykorzystania. Istotną częścią inicjatywy jest organizowany konkurs, w którym nagrodą są praktyczne stacje edukacyjne do segregacji odpadów.

Wspomagającym aspektem projektu są również materiały edukacyjne, które dostarczane są nauczycielom i pomagają w prowadzeniu zajęć z edukacji ekologicznej na różnych poziomach nauczania, obejmując klasy I-VIII. Dzięki nim nauczyciele mają dostęp do wartościowych treści, które wspierają merytoryczny wymiar projektu. Cały projekt "Lekcja Nieśmiecenia" koncentruje się na wzbogacaniu wiedzy uczniów na temat ochrony środowiska i poprawy jakości segregacji odpadów. Poprzez konkursy oraz dostęp do specjalnych stacji edukacyjnych, projekt stwarza praktyczne możliwości motywowania uczniów do aktywnego angażowania się w ekologiczne praktyki.
 

Tegoroczny plakat Lekcji Nieśmiecenia

Zaangażowanie szkół jest jednym z jasnych sygnałów popularności projektu. Od roku 2021, blisko 1200 placówek z całej Polski aktywnie uczestniczyło w programie. Dodatkowo, bezpłatne materiały edukacyjne udostępnione na stronie projektu www.lekcjaniesmiecenia.pl zostały pobrane blisko 3000 razy, co dodatkowo potwierdza zainteresowanie i potrzebę edukacji ekologicznej.

Ponadto, 60 placówek zostało uhonorowanych nagrodami w postaci stacji edukacyjnych. To dalszy dowód na to, że program cieszy się uznaniem i zaufaniem ze strony szkół, które aktywnie uczestniczą w działaniach edukacyjnych związanych z ekologią i odpowiednią segregacją odpadów.

Edycja tegorocznego programu rozpoczęła się 13 kwietnia i trwała do 15 maja. W ramach tej edycji, szkoły miały możliwość zaprezentowania swoich proekologicznych działań i osiągnięć od 2020 do 2023 roku. Jury miało trudne zadanie wybrania 20 laureatów, którzy otrzymają edukacyjne stacje do praktycznej nauki segregacji odpadów, podzielonych na 5 obowiązujących frakcji (szkło, papier, tworzywa sztuczne, bioodpady, zmieszane). Stacje te zostały również wyposażone w zgniatarkę do puszek.

W tym roku, spośród laureatów, jury wyłoniło również szkołę, która zdobyła największą liczbę punktów dodatkowych. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu została uhonorowana tytułem Ambasadora "Lekcji Nieśmiecenia". Jury doceniło długotrwałe zaangażowanie placówki w różne akcje proekologiczne oraz jej udział w licznych ogólnopolskich konkursach dotyczących wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, ekologii i zmian klimatycznych. Dodatkowo, szkoła przez cały rok organizuje zbiórki surowców wtórnych, takich jak zużyte baterie, stare telefony komórkowe i plastikowe nakrętki. W ramach jednego z projektów udało się jej zebrać imponującą ilość 12 ton elektroodpadów.

Czytaj także: Henkel Polska powrócił z programem edukacyjnym do szkół w Warszawie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 18:36