StoryEditor
Producenci
19.07.2023 13:27

Henkel od 25 lat wpiera inicjatywy wolontariatu pracowniczego

Dwa zespoły Henkla ponownie zaangażowały się w budowę schronisk dla potrzebujących rodzin w Rumunii. Henkel wspiera ten projekt od ponad 8 lat, podczas których ponad 250 pracowników firmy budowało i remontowało domy / materiały prasowe
Ponad 10 tys. obecnych i emerytowanych pracowników firmy Henkel na całym świecie zaangażowało się w działania społeczne. Koncern od 25 lat wspiera ich w tych inicjatywach, oferując darowizny finansowe i rzeczowe oraz płatne urlopy na realizację różnych działań. Wsparcie otrzymało już ponad 17 tys. projektów społecznych w ponad 100 krajach.

Inicjatywa wolontariacka Henkla „Wywieraj wpływ na jutro” (MIT - Make an Impact on Tomorrow) obchodzi swoje 25. urodziny. Jej celem jest promowanie wolontariatu pracowników (ale też emerytów) w projektach społecznych. Wsparcie otrzymał już ponad 17 300 projektów w ponad 100 krajach na całym świecie.

image

Henkel wspiera wolontariat i inicjatywy swoich pracowników na całym świecie 

materiały prasowe

Inicjatywa MIT została uruchomiona w 1998 roku, a Henkel stał się jedną z pierwszych niemieckich firm, które uczyniły dobrowolne zaangażowanie społeczne kluczowym elementem swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– MIT znajduje się w centrum naszych działań społecznych. Jesteśmy przekonani, że możemy coś zmienić w społeczeństwie, jeśli zaangażujemy się osobiście. Dlatego oferujemy naszym pracownikom i emerytom różnorodne możliwości zaangażowania, zarówno indywidualnego, jak i zespołowego – mówi Karol-Monique Westhoff, global head of corporate citizenship w Henklu.

Wsparcie firmy Henkel obejmuje darowizny finansowe i rzeczowe, a także możliwość wzięcia płatnego czasu wolnego w celu poświęcenia się projektowi społecznemu. Pracownicy mogą wspierać własne projekty, a także uczestniczyć w projektach, które zostały już sfinansowane.

– Reakcja na nasz program MIT zawsze była bardzo dobra, a zainteresowanie rośnie: ponad 10 tys. pracowników i emerytów na całym świecie zaangażowało się już społecznie dzięki programowi – dodaje Karol-Monique Westhoff.

W 2022 roku jeden z projektów koncentrował się na działaniach na rzecz Ukrainy. Objął współpracę z organizacją pozarządową „Habitat for Humanity”. Czterech pracowników Henkla wspierało organizację przez miesiąc w Warszawie, pomagając uchodźcom dzięki płatnemu urlopowi. Wolontariusze pomagali zarówno przy zakładaniu schronisk, jak i przy czynnościach administracyjnych.

Ponadto dwa zespoły Henkla ponownie zaangażowały się w budowę schronisk dla potrzebujących rodzin w Rumunii. Henkel wspiera ten projekt od ponad 8 lat, podczas których ponad 250 pracowników firmy budowało i remontowało domy.

image

Inicjatywa pracownicza „Trashfighter”

materiały prasowe

Innym przykładem jest globalna inicjatywa pracownicza „Trashfighter”, która jest częścią stałego zaangażowania Henkla w zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym i zapobieganie powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych w środowisku.

image

Pracownicy Henkla jako wolontariusze Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie

materiały prasowe

W tym roku Henkel ponownie wsparł inkluzywną imprezę sportową Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie w tym roku i był na miejscu z 60 wolontariuszami.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 09:22