StoryEditor
Producenci
28.03.2023 00:00

Henkel kontynuuje w szkołach Program Młodych Badaczy

We wszystkich dotychczasowych warsztatach wzięło łącznie udział 6470 dzieci. Zajęcia nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa Henkel / fot. materiały prasowe
Henkel Polska kontynuuje realizowany razem z firmą LeoLAB międzynarodowy program edukacyjny pod nazwą Świat Młodych Badaczy. Będzie on prowadzony w szkołach w Warszawie, Dzierżoniowie, Stąporkowie i Raciborzu. Dodatkowo, we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko, firma przeprowadziła serię kilkunastu warsztatów w języku ukraińskim dla dzieci ukraińskich uchodźców w Polsce. Warsztaty te odbyły się na początku roku w Warszawie, Głuchołazach, Sulechowie, Gliniku, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Kutnie.

Świat Młodych Badaczy realizowany jest w Polsce od 2016 r. To międzynarodowy program edukacyjny, skierowany do uczniów klas 2-4 szkół podstawowych, mający na celu promowanie nauk ścisłych.

W ramach programu uczniowie uczestniczą w interaktywnych warsztatach, które pobudzają  kreatywność, oraz uczą zbierania informacji, analizy i interpretacji danych. Zajęcia realizowane są w formie 90-minutowych spotkań w szkołach, podczas których dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty badawcze. Warsztaty nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa firma Henkel, takich jak kleje czy środki czystości i higieny osobistej. Wśród warsztatów dla dzieci znalazły się także te o tematyce ukierunkowanej na ochronę środowiska, oszczędzanie energii, przetwarzanie makulatury oraz dbanie o zdrowie.

Zgodnie z założeniem projektu zajęcia stacjonarne odbywają się w wybranych szkołach podstawowych, znajdujących się w pobliżu zakładów produkcyjnych firmy Henkel na terenie Polski. Z projektem i eksperymentami mogą zaznajomić się również dzieci z całej Polski poprzez stronę internetową Świata Młodych Badaczy.

Łącznie we wszystkich dotychczasowych warsztatach wzięło łącznie udział 6470 dzieci, a filmy edukacyjne obejrzano ponad 65 tys. razy. W samym roku 2022  w zajęciach wzięło udział aż 2040 dzieci. Uczestniczyli w nich przede wszystkim uczniowie kilkudziesięciu szkół z okolic Raciborza, Stąporkowa i Dzierżoniowa, gdzie Henkel ma swoje fabryki oraz dzieci z Warszawy i dzieci uchodźców z Ukrainy.  

Czytaj: Henkel Polska podsumowuje tegoroczną edycję Świata Młodych Badaczy

– Cieszę się, że udaje nam się rozbudzać w uczniach zainteresowanie naukami ścisłymi. Coraz więcej szkół zgłasza swoje zapotrzebowanie na takie warsztaty doceniając ich wartość. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i zdobyta wiedza znajdą odbicie w przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej i zawodowej uczniów. W tym roku Świat Młodych Badaczy zyskał jeszcze jeden wymiar – zdecydowaliśmy  się rozszerzyć projekt również o specjalne warsztaty przeznaczone dla dzieci ukraińskich. Zależy nam, by również i one mogły z nich skorzystać – podkreśla Dorota Strosznajder, pełnomocnik zarządu ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.

W tegorocznej edycji programu zaplanowane zostały także zajęcia w Warszawie oraz warsztaty w języku ukraińskim dla dzieci ukraińskich uchodźców w Polsce, które odbyły się w styczniu i lutym m.in. w Głuchołazach, Sulechowie, Gliniku, Dębicy, Ustrzykach Dolnych, Kutnie, Warszawie.

Eksperymenty badawcze  prowadzone są przez partnera programu, firmę LeoLAB, która działa w branży animacyjno-edukacyjnej, a podczas zajęć przybliża młodym ludziom nauki ścisłe dzięki zabawie oraz praktycznym doświadczeniom.

– Nie ma lepszego sposobu na naukę, niż poprzez praktykę i zabawę. To przepis na skuteczne zachęcenie najmłodszych do poszerzania swojej wiedzy i do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Widać to w zaangażowaniu dzieci na każdym warsztacie – mówi Natalia Leońska z LeoLAB.

Henkel to międzynarodowy koncern działający w sektorze przemysłowym i dóbr konsumpcyjnych.  Dział Consumer Brands zajmuje wiodącą pozycję na wielu rynkach świata, zwłaszcza w obszarze produktów do pielęgnacji włosów oraz środków piorących i czystości. Trzy najsilniejsze marki to Loctite, Persil i Schwarzkopf. W 2021 roku Henkel odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie około 20 mld euro i skorygowany zysk operacyjny w wysokości około 2,7 mld euro. Firma założona w 1876 zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników na całym świecie.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 12:31