– Jesteśmy przekonani, że różnorodność płci odgrywa kluczową rolę dla naszego przyszłego sukcesu biznesowego – powiedział Carsten Knobel, dyrektor generalny Henkla.
Zgodnie z jego opinią w ostatnich latach Henkel stale zwiększał odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych. Dziś jest ich 38 proc.
– Poczyniliśmy znaczne postępy, ale trzeba zrobić więcej. Osiągnięcie równowagi płci na wszystkich szczeblach zarządzania to ambitny cel, ale podejmiemy się tego wyzwania, aby w pełni wykorzystać potencjał naszej różnorodności i budować jeszcze bardziej sprawiedliwe i przejrzyste struktury – mówi Sylvie Nicol, CHRO Henkla.
Aby osiągnąć większą różnorodność, Henkel wprowadzi programy uwzględniające płeć w całym cyklu życia pracowników – od rekrutacji po rozwój w strukturach firmy. Koncern ma nadzieję, że w ten sposób przyciągnie większą liczbę utalentowanych osób. Zapewni im możliwość podnoszenia umiejętności i szanse awansu, bez uprzedzeń, z uwzględnieniem nowych formatów pracy, takich jak wspólne lub niepełne role przywódcze.
W 2007 roku Henkel był jedną z pierwszych niemieckich firm, które utworzyły dedykowany globalny zespół ds. różnorodności. Obecnie różnorodność, równość i integracja są głęboko zakorzenione w strategii firmy i kulturze korporacyjnej. Dążenie do parytetu płci jest obecnie kluczowym elementem holistycznej strategii firmy w zakresie różnorodności, która obejmuje również różnorodność ze względu na pochodzenie etniczne, orientację seksualna, niepełnosprawność, a także wiek.
Zobacz też: Beiersdorf zobowiązuje się do większej różnorodności i równości płci