StoryEditor
Producenci
12.01.2024 10:43

Helena Rubinstein współpracuje z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych nad wykorzystywaniem roślinnych komórek macierzystych

Ten innowacyjny projekt badawczy Heleny Rubinstein będzie przyczynkiem do eksploracji nowych zastosowań kultury komórek roślinnych. / Helena Rubinstein
Marka Helena Rubinstein, która od wielu lat nawiązuje współpracę z cenionymi naukowcami i specjalistami, właśnie ogłosiła innowacyjne partnerstwo. W dążeniu do pozytywnego oddziaływania na środowisko, firma planuje współpracować z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) w badaniach nad zastosowaniem komórek macierzystych pochodzenia roślinnego.

Helena Rubinstein dąży do rozwijania wyjątkowej wiedzy na temat komórek skóry, co nazywane jest Cellular Skin Science, co implikuje efektywną pielęgnację na poziomie komórkowym. Wspomaga ją w tym Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS), światowej klasy instytucja, która angażuje się w rozwiązywanie bieżących i przyszłych wyzwań. Ogłoszona niedawno współpraca ma na celu wprowadzenie przełomowych rozwiązań.

Celem tej współpracy naukowej z CNRS jest poszerzenie granic roli roślinnych komórek macierzystych w kontekście globalnych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń stanowi powód do zaniepokojenia badaczy na całym świecie, ponieważ jakość powietrza wewnątrz budynków często jest znacznie gorsza niż na zewnątrz. To ma duże znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przeciętnie spędzamy od 80 do 90 procent naszego czasu w zamkniętych pomieszczeniach.

Helena Rubinstein i CNRS rozpoczęły trzyletni program badawczy o charakterze akademickim. Głównym celem tego projektu jest m.in. odkrycie zdolności roślinnych komórek macierzystych do eliminacji lotnych związków organicznych, które są głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Program ten ma także na celu opracowanie optymalnych metod uprawy oraz stworzenie materiałów adsorpcyjnych pochodzących od roślinnych komórek macierzystych.

W ramach tego badawczego programu będą badane różne aspekty interdyscyplinarne, włączając w to hodowlę roślinnych komórek macierzystych w warunkach in vitro. Specjaliści skupią się również na badaniu reakcji metabolicznych tych komórek na wpływ czynników środowiskowych i opracują innowacyjne materiały adsorpcyjne. Istotnym elementem projektu będzie także określenie zdolności nowych materiałów pochodzenia biologicznego do wychwytywania i rozkładu gazowych zanieczyszczeń. Przedstawiciele marki podkreślają, że ten nowatorski projekt badawczy otworzy nowe możliwości wykorzystania kultur komórek roślinnych, które nie będą już traktowane jedynie jako źródło bioaktywnych substancji.

Czytaj także: Tajscy badacze opracowali nową formułę kosmetyczną: płynne mydło w tabletkach musujących

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:08