StoryEditor
Producenci
12.01.2024 10:43

Helena Rubinstein współpracuje z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych nad wykorzystywaniem roślinnych komórek macierzystych

Ten innowacyjny projekt badawczy Heleny Rubinstein będzie przyczynkiem do eksploracji nowych zastosowań kultury komórek roślinnych. / Helena Rubinstein
Marka Helena Rubinstein, która od wielu lat nawiązuje współpracę z cenionymi naukowcami i specjalistami, właśnie ogłosiła innowacyjne partnerstwo. W dążeniu do pozytywnego oddziaływania na środowisko, firma planuje współpracować z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) w badaniach nad zastosowaniem komórek macierzystych pochodzenia roślinnego.

Helena Rubinstein dąży do rozwijania wyjątkowej wiedzy na temat komórek skóry, co nazywane jest Cellular Skin Science, co implikuje efektywną pielęgnację na poziomie komórkowym. Wspomaga ją w tym Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS), światowej klasy instytucja, która angażuje się w rozwiązywanie bieżących i przyszłych wyzwań. Ogłoszona niedawno współpraca ma na celu wprowadzenie przełomowych rozwiązań.

Celem tej współpracy naukowej z CNRS jest poszerzenie granic roli roślinnych komórek macierzystych w kontekście globalnych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Problem zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń stanowi powód do zaniepokojenia badaczy na całym świecie, ponieważ jakość powietrza wewnątrz budynków często jest znacznie gorsza niż na zewnątrz. To ma duże znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przeciętnie spędzamy od 80 do 90 procent naszego czasu w zamkniętych pomieszczeniach.

Helena Rubinstein i CNRS rozpoczęły trzyletni program badawczy o charakterze akademickim. Głównym celem tego projektu jest m.in. odkrycie zdolności roślinnych komórek macierzystych do eliminacji lotnych związków organicznych, które są głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Program ten ma także na celu opracowanie optymalnych metod uprawy oraz stworzenie materiałów adsorpcyjnych pochodzących od roślinnych komórek macierzystych.

W ramach tego badawczego programu będą badane różne aspekty interdyscyplinarne, włączając w to hodowlę roślinnych komórek macierzystych w warunkach in vitro. Specjaliści skupią się również na badaniu reakcji metabolicznych tych komórek na wpływ czynników środowiskowych i opracują innowacyjne materiały adsorpcyjne. Istotnym elementem projektu będzie także określenie zdolności nowych materiałów pochodzenia biologicznego do wychwytywania i rozkładu gazowych zanieczyszczeń. Przedstawiciele marki podkreślają, że ten nowatorski projekt badawczy otworzy nowe możliwości wykorzystania kultur komórek roślinnych, które nie będą już traktowane jedynie jako źródło bioaktywnych substancji.

Czytaj także: Tajscy badacze opracowali nową formułę kosmetyczną: płynne mydło w tabletkach musujących

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 16:38