StoryEditor
Producenci
22.08.2018 00:00

Hebe powiększa ofertę kosmetyków koreańskich

Zgodnie z najnowszymi trendami sieć Hebe wprowadza do asortymentu kolejne koreańskie marki i produkty. To właśnie  azjatyckim kosmetykom poświęcony jest w całości najnowszy katalog promocyjny przygotowany przez Hebe.

Pod hasłem „Kierunek Korea” sieć drogerii Hebe organizuje akcję tematyczną poświęconą kosmetykom koreańskim. Do najnowszego katalogu tematycznego trafiły azjatyckie produkty, które są bardzo istotne z perspektywy biznesu Hebe. Jak podkreśla Magdalena Malaruk, dyrektor marketingu sieci, to właśnie Hebe było pierwszą siecią drogeryjną na tzw. rynku nowoczesnym, która wprowadziła kosmetyki koreańskie do swojej oferty.  – Kategoria koreańskiej pielęgnacji jest naszym oczkiem w głowie. Rozbudowywaliśmy ją sukcesywnie  i  myślę, że dziś mamy najszerszą ofertę na rynku drogeryjnym – mówi.  

Magdalena Malaruk zauważa także, że ogromny wybór produktów i dostęp do różnych źródeł wiedzy, wymaga od sieci drogeryjnych zaangażowania się w edukowanie konsumentów. – Na rynku jest szereg informacji o kosmetykach – dobrych i złych. Jest wiele nowych produktów i składników. Ważne jest, żeby konsumenci potrafili świadomie wybierać produkty dobre jakościowo, o skutecznym działaniu i dopasowane do ich potrzeb. W Hebe otrzymają poradę od konsultantek, informacje o produktach znajdą także przy półkach. Również najnowszy katalog „Kierunek Korea” pełni funkcję nie tylko promocyjną, ale też edukacyjną, ponieważ zawarliśmy w nim informacje o działaniu poszczególnych składników charakterystycznych dla kosmetyków azjatyckich – dodaje.

Koreańskim kosmetykom poświęcona była konferencja prasowa, którą sieć Hebe zorganizowała 22 sierpnia br. w warszawskiej restauracji „Miejsce” w Porcie Czerniakowskim nad Wisłą. O idei koreańskiej pielęgnacji oraz o nowościach wprowadzonych przez sieć do oferty opowiedziała Iwona Sawczyniuk. Wśród azjatyckich marek dostępnych na półkach Hebe znajdują się m.in. Benton, Skin79, Sesamis, Holika Holika, Purederm, I Want, Lomi Lomi, Beauty Kei.

Sieć drogerii Hebe rozwijana jest w Polsce od 2011 r. w ramach projektu biznesowego Grupy Jeronimo Martins. Koncepcja drogerii opiera się na połączeniu wysokiej jakości obsługi z ofertą produktów w niskiej cenie. W kolejnych latach Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja planuje dalszy rozwój w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z rynku drogeryjnego i farmaceutycznego. Obecnie pod szyldem Hebe występuje ponad 200 sklepów kosmetycznych. Od stycznia do czerwca zostało otwartych 20 nowych placówek. W I półroczu 2018 r. sieć Hebe osiągnęła 94 mln euro sprzedaży, co stanowi wzrost o 25,9 proc. (24,6 proc. po stałym kursie wymiany) rok do roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 23:43