StoryEditor
Producenci
15.02.2023 00:00

Guerlain stworzyło kolekcję limitowaną we współpracy ze spadkobieracami Henri Matisse‘a

Żywe kolory z palety Henriego Matisse‘a zainspirowały markę Guerlain do stworzenia limitowanej kolekcji zapachów w kolekcjonerksich butelkach. / materiały prasowe Guerlain
Ikoniczny „malarz szczęścia” i wysublimowany mistrz koloru, Henri Matisse był jednym z największych artystów XX wieku. Guerlain weszło we współpracę z Maison Matisse – założonym przez Jeana-Matthieu Matisse‘a, jednego z prawnuków malarza – aby celebrować sztukę fowisty cenną limitowaną serią inspirowaną paletą mistrza.

Magnat w dziedzinie luksusowych perfum Guerlain nawiązał współpracę z Maison Matisse, domem sztuki, który oferuje przedmioty stworzone przez znanych lub wschodzących projektantów, którzy starają się uhonorować sztukę i życie artysty Henri Matisse‘a. Znany ze swoich prac abstrakcyjnych i figuratywnych, Henri Matisse ugruntował swoją pozycję w XX wieku jako przywódca fowizmu, ruchu artystycznego charakteryzującego się swobodą kompozycji i wykorzystaniem licznych plam koloru.

Prace mojego pradziadka są multisensoryczne, jego świat był pełen roślin i kwiatów, które stały się powracającymi motywami w jego twórczości – podkreśla Jean-Matthieu Matisse, założyciel Maison Matisse, przywołując wiele spójnych powiązań między jego pracami i perfumiarstwem Guerlain. To święto szczęścia to piękna inicjatywa i pierwsza tego typu dla Maison Matisse.
 
 
Zapraszając Maison Matisse do tej pierwszej współpracy, Guerlain składa hołd mistrzowi kolorów w dwóch kreacjach inspirowanych dwoma obrazami artysty, które same stają się pełnoprawnymi dziełami sztuki. Edycja Maison Matisse butelki Bee jest w całości ozdobiona emblematycznymi motywami inspirowanymi La Musique, obrazem namalowanym przez Matisse‘a w 1939 roku. Tylko czternaście unikatowych, ręcznie malowanych, podpisanych i ponumerowanych butelek zawiera Couleur Bonheur extrait de parfum, zapach, którego nuty zapachowe można opisać jako wibrującą, owocowo-szyprową kompozycję. Kultowa Bee Bottle świętuje swoje 170. urodziny w 2023 roku.
 
 

Zapach Jasmin Bonheur jest dostępny w cennym, limitowanym flakonie będącym dziełem sztuki, który przywołuje żywą paletę Henri Matisse‘a. Zainspirowany arcydziełem malarza Les Mille et Une Nuits, cenny zapach Jasmin Bonheur Maison Matisse zawiera nuty moreli, irysa, bergamotki, róży i kwiatu pomarańczy. Limitowana edycja liczy zaledwie 1000 sztuk. W kolekcji znajduje się również świeca zapachowa Figue Azure w limitowanej edycji 500 sztuk na cały świat.
 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:51