StoryEditor
Producenci
13.10.2021 00:00

Grupa LVMH odnotowała w III kwartale 2021 r. wzrost o 46 proc.

LVMH, wiodąca światowa grupa produktów luksusowych, odnotowała przychody w wysokości 44,2 mld euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r., co oznacza wzrost o 46 proc. w porównaniu z rokiem 2020 r.  Sprzedaż rosła także w porównaniu z „przedpandemicznym” rokiem 2019 – o 11 proc. w ujęciu organicznym.

Najsilniejszym motorem wzrostów sprzedaży był segment odzieży i wyrobów skórzanych – w stosunku do dobrego trzeciego kwartału 2019 r. sprzedaż organiczna wzrosła w minionym trymestrze o 38 proc. Łącznie w trakcie trzech kwartałów bieżącego roku sprzedaż organiczna tego segmentu urosła o 57 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. i o 38 proc. w porównaniu z rokiem 2019 – wyniosła 21,3 mld euro.

Produkty z kategorii perfumy i cosmetics odnotowały organiczny wzrost przychodów o 30 proc. w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku. W ujęciu organicznym przychody spadły o 2 proc. w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2019 roku.

Naznaczone ograniczonym ożywieniem w podróżach międzynarodowych i zamknięciem wielu punktów sprzedaży, główne marki nadal selektywnie dystrybuowały, ograniczały promocje i zwiększały sprzedaż online za pośrednictwem własnych stron internetowych. Christian Dior skorzystał z ogromnego sukcesu nowej wody perfumowanej Miss Dior i Sauvage Elixir. Ciągły rozwój kolekcji Privée, a także linii do pielęgnacji skóry Prestige i Capture Totale również przyczynił się do szybkiego rozwoju. Guerlain osiągnął doskonałe wyniki, napędzane przez linie do pielęgnacji skóry Abeille Royale i Orchidée Impériale. Francis Kurkdjian skorzystał z udanej premiery tria Aqua Cologne Forte i ciągłego sukcesu Rouge 540.

Przeczytaj również: LVMH przejęła sieć luksusowych sklepów z kosmetykami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 23:14