StoryEditor
Producenci
10.02.2023 00:00

Grupa L‘Oreal ponownie wyróżniona za równouprawnienie płci w Indeksie Bloomberga

Równość płci staje się coraz istotniejszym czynnikiem oceny pracodawców na rynku pracy - według ekspertów, powinna być już standardem. / Ted Potters via Flickr
Grupa L‘Oréal została wyróżniona szósty rok z rzędu w Bloomberg Gender Equality Index (GEI) 2023 za pomyślne stworzenie integracyjnego i równego środowiska pracy

Według Bloomberg Gender-Equality Index (GEI) 2023, szósty rok z rzędu firmie L'Oréal udało się stworzyć integracyjne i równe miejsce pracy. Ten wskaźnik porównawczy mierzy równość płci w pięciu filarach: przywództwo i kierowanie talentów w kierunku rozwoju, równość i parytet wynagrodzeń między mężczyznami i kobietami, kultura włączająca, polityka przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu oraz budowanie marki na zewnątrz organizacji. L'Oréal jest jedną z 484 firm z 45 krajów i regionów, które są częścią Bloomberg Gender Equality Index 2023, indeksu ważonego kapitalizacją rynkową, którego celem jest śledzenie wyników firm zaangażowanych w przejrzystość w przekazywaniu danych dotyczących płci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny Grupy L'Oréal, powiedział: - Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wyróżnieni w Indeksie Równości Płci Bloomberg 2023. To wyróżnienie, które otrzymaliśmy przez sześć ostatnich lat, jest świadectwem naszej inkluzywnej kultury i zorientowany na ludzi. W L'Oréal dążymy do utrzymania sprawiedliwego i dynamicznego środowiska pracy, w którym ludzie każdej płci mogą się rozwijać, czuć się wzmocnieni i mieć wpływ.

Ze swojej strony Margaret Johnston-Clarke, Global Director of Diversity, Equity and Inclusion w Grupie L'Oréal, podzieliła się następującą refleksją: -Wzmocnij pozycję wszystkich płci, wzmocnij kulturę integracji, zaoferuj kompleksowe wsparcie rodzicom i zaoferuj specjalne szkolenia kobietom (...) a kwitnąca i inkluzywna kultura stanie się kluczową przewagą konkurencyjną.

L'Oréal przedstawił odpowiedzi na ankietę społeczną stworzoną przez Bloomberga we współpracy z ekspertami merytorycznymi z całego świata. Spółki uwzględnione w tegorocznym indeksie osiągnęły lub przekroczyły globalny próg ustalony przez Bloomberga, aby odzwierciedlić ich osiągnięcia lub przyjęcie najlepszej w swojej klasie polityki.

Uczestnictwo w IEG jest dobrowolne i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Chociaż zachęca się wszystkie spółki notowane na giełdzie do ujawniania dodatkowych danych dotyczących płci w profilu inwestycyjnym ich firmy w Terminalu Bloomberga, to tylko spółki o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1 miliard USD kwalifikują się do włączenia do Indeksu.

Czytaj także: L'Oréal wyróżniony za zaangażowanie na rzecz równości płci

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 17:05