StoryEditor
Producenci
28.06.2022 00:00

Grupa L’Occitane ogłasza dobre wyniki sprzedaży za rok 2022

L’Occitane International odnotował wzrost sprzedaży o 15,8 proc. w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2022 roku, przekraczając 1,78 mld euro. Marka L‘Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty sprzedaży całej firmy w roku 2022 r. Grupa odnotowała również rekordowy całoroczny zysk operacyjny.

Właściciel L’Occitane en Provence i Elemis powiedział, że zniesienie restrykcyjnych związanych z pandemią w Europie i obu Amerykach oznacza, że tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej odnotowały silny wzrost odwiedzalności, co dodatkowo uzupełniło dynamikę sprzedaży online.

Grupa spodziewa się, że jej dzięki tym dwóm kanałom: online i tradycyjnemu sprzedaż pozostanie na wysokim poziomie. Całoroczna sprzedaż L’Occitane została nieco zahamowana w czwartym kwartale, w którym, oprócz wojny w Ukrainie, powróciły blokady z powodu COVID-19 na jego największym rynku, czyli Chinach.

Marka L'Occitane en Provence najbardziej napędzała wzrosty całej firmy w roku 2022. Jej sprzedaż poprawiła się we wszystkich regionach i we wszystkich kategoriach produktów, podczas gdy wzrost sprzedaży Elemis przyspieszył w związku z ożywieniem działalności gabinetów SPA i sprzedaży hurtowej.

Ponadto, Grupa odnotowała rekordowy całoroczny zysk operacyjny i marżę zysku operacyjnego, które osiągnęły najwyższy poziom od czasu notowania, odpowiednio 310,7 mln euro i 17,4 proc.

Według L'Occitane udało się to osiągnąć poprzez ściślejszą kontrolę kosztów dystrybucji i kosztów operacyjnych, a także „rozsądne” zwiększenie inwestycji w rentowne i obiecujące marki i rynki.

L’Occitane niedawno dodała Sol de Janeiro i Grown Alchemist do swojego portfolio marek.

Z dumą przedstawiamy nasze wyniki finansowe, które po raz kolejny pokazują odporność naszych marek, a także naszą zdolność do wytrzymywania i przezwyciężania zawirowań rynkowych. Przejęcie dwóch silnych marek w roku obrotowym 2022, co przyspieszy nasze dotarcie na nowe rynki i spodoba się młodszym konsumentom. Spodziewamy się przekroczyć poziom 2 miliardów euro sprzedaży w roku obrotowym 2023, zachowując jednocześnie zdrową rentowność – powiedział dyrektor generalny L'Occitane André Hoffmann.

Przeczytaj również: L'Occitane przejmuje markę Sol de Janeiro

L'Occitane en Provence, powszechnie znana jako L'Occitane, jest międzynarodowym sprzedawcą kosmetyków do ciała, twarzy, zapachów i produktów domowych z siedzibą w Manosque we Francji. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w celu stworzenia firmy, która celebruje i pielęgnuje tradycje jego rodzinnej Prowansji.

Grupa posiada ponad 3000 punktów sprzedaży detalicznej, w tym około 1500 własnych sklepów i jest obecny w 90 krajach. W swoim portfolio posiada 8 marek kosmetycznych: L’Occitane en Provence, Melvita, Erborian, L’Occitane au Brésil, LimeLife by Alcone, Elemis, Sol de Janeiro i Grown Alchemist.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:27