Marka Garnier stworzyła i będzie stopniowo wdrażać program zrównoważonej produkcji, którego celem jest dobro natury. W jej ramach podjęła zielone zobowiązania w pięciu kluczowych obszarach: opakowania, formuły produktów, proces produkcyjny, odpowiedzialne pozyskiwanie surowców oraz walka z zanieczyszczeniem plastikiem. Podczas wydarzenia omówiono każdy z problemów, wyzwań stojących przed marką i całą branżą kosmetyczną, a także zaprezentowano plan działania, aby te zobowiązania spełnić.
W obszarze opakowań Garnier zamierza do 2025 roku wyeliminować całkowicie produkcję butelek i tubek z tworzyw pierwotnych i zastąpić je plastikiem z recyklingu.
Zapowiada też więcej zielonych formuł i zobowiązuje się do zwracania uwagi na każdy etap ich pozyskiwania, aby śledzić wpływ jaki ich wytwarzanie wywierana środowisko i społeczności, które biorą udział w ich pozyskiwaniu.
Ewa Urbaniak, dyrektor fabryki L’Oréal w Kaniach pod Warszawą, która jest największym zakładem produkcyjnym L’Oréal, zapowiedziała też, że już w 2021 roku fabryka będzie całkowicie pracowała w obiegu zamkniętym, co oznacza 100 proc. odzyskiwanie energii i wody oraz recykling odpadów plastikowych.