StoryEditor
Producenci
22.05.2020 00:00

Golden Rose otwiera ponownie wyspy i sklepy firmowe 

Firma Golden Rose, specjalizująca się w kosmetykach do makijażu i lakierach do paznokci, ponownie otworzyła swoje sklepy i wyspy w centrach handlowych. – Ruch w galeriach handlowych jest znacząco mniejszy. Przewidujemy, że taki stan może się jakiś czas utrzymać – klienci muszą oswoić się z myślą, że jest już bezpiecznie. Jednak jesteśmy przekonani, że nieodzownym elementem sprzedaży tej kategorii produktowej jest doradztwo konsultanta i obejrzenie produktu na żywo – mówi Marta Łucka-Lach, manager ds. marketingu i PR w firmie Golden Rose.

Wróciliśmy do sprzedaży stacjonarnej na wyspach handlowych i w naszych sklepach, co oczywiście wiązało się ze spełnieniem rządowych wytycznych sanitarnych. Na szczęście częściowo byliśmy na to gotowi już wcześniej i zapewniliśmy sobie zapas maseczek, przyłbic, rękawiczek i środków do dezynfekcji. Spodziewaliśmy się, jak ta sytuacja może przebiegać. Dodatkowo, na naszych wyspach musieliśmy zamontować przy stanowisku kasowym ściankę pleksi oddzielającą sprzedawcę od klienta. Liczyliśmy się z poniesieniem tych kosztów – zdrowie naszych pracowników i klientów jest tu priorytetem.

Nie można ukrywać, że sprzedaż stacjonarna nie wygląda już tak samo. Po pierwsze, ruch w galeriach handlowych jest znacząco mniejszy. Przewidujemy, że taki stan może się jakiś czas utrzymać – klienci muszą oswoić się z myślą, że jest już bezpiecznie. Sam fakt, że zarówno w sklepie, jak i przy wyspie może znajdować się ograniczona ilość osób stanowi utrudnienie.

Po drugie, mając na sobie maseczkę lub przyłbicę, rękawiczki oraz zachowując odpowiednią odległość od klienta, sprzedawca nie jest już tak swobodny, rozmowa na temat produktów jest utrudniona. Pocieszające jest natomiast, że klienci o nas nie zapomnieli i przychodzą po „uzupełnienie zapasów”. Nadal jest spora grupa osób, która potrzebuje bezpośredniego doradztwa w wyborze kosmetyków.

Warto zaznaczyć, że częściowo ruch rzeczywiście przeniósł się do drogerii internetowych, które stały się niemal jedynym miejscem, gdzie można było zakupić nasze produkty w czasie zamknięcia galerii handlowych. Posiadamy w całej Polsce niemal 70 punktów sprzedaży (własnych i franczyzowych), nie było możliwości, aby zakupy online zrekompensowały sprzedaż stacjonarną.

W naszej opinii nadal nieodzownym elementem sprzedaży tej kategorii produktowej jest doradztwo konsultanta i obejrzenie produktu na żywo.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 07:12