StoryEditor
Producenci
16.01.2020 00:00

Going green - jak marki kosmetyczne zajęły się ekologią w 2019 roku

Marki kosmetyczne zajęły się ekologią, bo rośnie obawa o wpływ branży na środowisko. Przyjrzymy się niektórym zrównoważonym inicjatywom świata beauty, o których było głośno w minionym roku.

Dove

Dove trafiła na pierwsze strony gazet w październiku 2019 roku, kiedy ogłosiła zamiar zastąpienia plastikowych butelek butelkami pochodzącymi z recyklingu i zmniejszenia zużycia pierwotnego plastiku o ponad 20 500 ton rocznie. Gigant kosmetyczny należący do koncernu Unilever rozpocznie proces wprowadzania nowych, w 100 proc. poddawanych recyklingowi plastikowych butelek (tam, gdzie to możliwe), w całym swoim asortymencie w Ameryce Północnej i Europie do końca tego roku.

Gillette

Marka Gillette, należąca do Procter & Gamble, sprawiła, że ​​wszystkie jednorazowe maszynki do golenia i wymienne wkłady można w tym roku poddać recyklingowi w Kanadzie. Marka wdrożyła także program TerraCycle, firmy zajmującej się gospodarką odpadami, która ułatwia kanadyjskim konsumentom recykling starych maszynek.

Herbal Essences

Firma Herbal Essences, będąca własnością firmy P&G, pokazała w Światowym Dniu Wody, w marcu, serię butelek szamponów i odżywek do recyklingu składających się w 25 proc. z plastiku plażowego. Butelki z limitowanej edycji, które powstały we współpracy z TerraCycle, były dostępne do czerwca 2019 r.

L’Occitane en Provence

Grupa L’Occitane, do której należą marki kosmetyczne L’Occitane en Provence, Melvita i Erborian, jako część jej portfolio, połączyła siły z innowacyjnym producentem tworzyw sztucznych Loop Industries, aby w tym roku stać się bardziej ekologicznym dzięki swoim opakowaniom. Grupa planuje wprowadzić do opakowań swoich produktów plastik Loop PET (który jest w 100 proc. biodegradowalny) od 2022 roku.

Selfridges

Brytyjski detalista luksusowych produktów Selfridges ogłosił w listopadzie, że zakazuje sprzedaży w swoich sklepach jednorazowych chusteczek do demakijażu na bazie plastiku, aby zachęcić do bardziej zrównoważonych zakupów. Szacuje się, że proces rozkładu takich chusteczek może potrwać do 100 lat.

Natura & Co

W lipcu brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co, który jest właścicielem marek Natura, Aēsop, The Body Shop oraz Avon, zobowiązał się do ograniczenia swojego udziału w globalnym wzroście temperatury do 1,5 st.C powyżej poziomów sprzed epoki przemysłowej, w ramach projektu „Ambicja biznesowa dla 1,5 st.C: Nasza jedyna przyszłość ”. Grupa zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050.

Garnier USA

Garnier USA obchodził Dzień Ziemi, zachęcając ludzi do recyklingu pustych opakowań i oferując kupującym bezpłatny kosz na recykling. Marka, która ma stałe partnerstwo z firmą TerraCycle zajmującą się gospodarką odpadami, twierdzi, że wycofała ponad 11,9 miliona pustych butelek ze składowisk.

L’Oréal

L’Oréal pracuje nad tym, aby opakowania kosmetyczne były bardziej przyjazne dla środowiska dzięki firmie pakującej Albéa. Duet ten ogłosił w październiku wynalezienie tubki kosmetycznej opartej na kartonie, w której plastik został w większości zastąpiony materiałem biologicznym na bazie papieru. Oczekuje się, że nowy wynalazek rozpocznie produkcję przemysłową w drugiej połowie 2020 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:05