StoryEditor
Producenci
01.03.2024 09:47

Global Cosmed zmienia nazwę na Dr. Miele Cosmed Group. Zapowiada też podwojenie skali biznesu

Magdalena Miele, prezeska Dr Miele Cosmed Group / mat. prasowe
Global Cosmed, po modernizacji i rozbudowie zakładów produkcyjnych, w tym wprowadzonej w nich specjalizacji produkcyjnej oraz rebrandingu marek Kret, Bobini, Sofin i Apart, zdecydował się na przekształcenie struktury firmy. Połączone zostały polskie spółki. Jednocześnie zmieniono nazwę podkreślając rodzinny charakter firmy. Teraz jeden z największych w Polsce producentów kosmetyków i chemii gospodarczej to Dr. Miele Cosmed Group. Firma zapowiada też usprawnienia organizacyjne ograniczające koszty oraz przekierowanie uwolnionych zasobów na rozwój sprzedaży. Docelowo skala biznesu ma zostać podwojona w perspektywie najbliższych lat.

1 marca 2024 r. sąd rejestrowy dokonał wpisu połączenia dwóch spółek grupy kapitałowej Global Cosmed i Global Cosmed Group. Trwającemu od listopada procesowi łączenia towarzyszą zmiany w zarządzie spółki dominującej, wprowadzenie nowej nazwy i szeregu optymalizacji organizacyjnych.

image

Logo firmy Dr. Miele Cosmed Group

mat. prasowe
Aby podkreślić rodzinny charakter firmy połączone spółki nazywają się teraz Dr. Miele Cosmed Group. Global Cosmed został bowiem założony przez dr. Andreasa Miele, obecnego przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele firmy stoi zaś Magdalena Miele. Za obszar kontraktów B2B i współpracę w zakresie private label z największymi sieciami handlowymi w Europie odpowiedzialny jest Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy. 

W skład zarządu wchodzą także Kamil Szlaga odpowiedzialny za finanse i relacje inwestorskie oraz Michał Czajka, nowy członek zarządu, do tej pory zasiadający w organach spółki Global Cosmed Group. Odpowiada on za globalny rozwój brandów należących do grupy kapitałowej.

 

Magdalena Miele, prezeska Dr. Miele Cosmed Group S.A. z siedzibą w Radomiu komentuje:

Zgodnie z priorytetami w ostatnich latach rozbudowany został i zmodernizowany park maszynowy, przeprowadzony został relaunch marek będących znakami rozpoznawczymi firmy – Bobini, Kret, Apart i Sofin. Przeprowadzono także proces specjalizacji zakładów produkcyjnych.

Tym samym fabryka w Radomiu to teraz producent kosmetyków, a fabryki w Jaworze i niemieckim Stadtilm specjalizują się w chemii gospodarczej. Kolejnym krokiem ma być optymalizacja struktur organizacyjnych.

Połączenie spółek ograniczy działania i koszty na poziomie wewnątrzgrupowej obsługi, w szczególności księgowości, administracji magazynowej, prawnej, kontrolingu oraz utrzymywania systemów informatycznych. Oszczędzimy czas i energię na działania wewnętrzne, przekierowując ją na rozwój naszej pozycji na rynku

– dodaje Magdalena Miele.

Zgodnie z jej zapowiedziami  usprawnienia organizacyjne ograniczające koszty oraz przekierowanie uwolnionych zasobów na rozwój sprzedaży w perspektywie najbliższych lat pozwolą na podwojenie skali biznesu. Zarząd Dr.Miele Cosmed Group zapowiada, że strategię rozwoju wraz z publikacją wyników finansowych za 2023r. przedstawi w dniu 24 kwietnia br.

Czytaj też: Global Cosmed poprawił wyniki dzięki swoim markom oraz restrukturyzacji kontraktów handlowych (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:23