StoryEditor
Producenci
13.06.2022 00:00

Fundacja Ziko dla Zdrowia zebrała ponad 25 tys. produktów dla potrzebujących

Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała 25 197 produktów na rzecz organizacji wspierających obywateli Ukrainy objętych wojną. Wszystkie te artykuły pozyskane zostały w ramach zbiórki publicznej „Pomoc dla Ukrainy”, prowadzonej w kilkudziesięciu aptekach Ziko w całym kraju.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że w Polsce uruchomionych zostało wiele inicjatyw pomocowych na rzecz osób zamieszkujących tereny objęte działaniami wojennymi oraz dla uchodźców. Wśród organizatorów akcji pomocowych na rzecz Ukrainy znalazła się również fundacja Ziko dla Zdrowia, a pierwszą z inicjatyw podjętych przez organizację była zbiórka publiczna „Pomoc dla Ukrainy”, która trwała od 10 marca do 31 maja 2022 roku.

W przeprowadzanie zbiórki publicznej zaangażowali się pracownicy kilkudziesięciu aptek Ziko.  Dary można było przekazywać w aptekach w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Grójcu, Inowrocławiu, Jaworznie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie Mińsku Mazowieckim, Myszkowie, Olkuszu, Otwocku, Piastowie, Piekarach, Poznaniu, Rudzie, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Żyrardowie i Żywcu oraz w aptece internetowej.  

W ramach zbiórki zebrano materiały opatrunkowe, środki do dezynfekcji i gojenia ran oraz kosmetyki i artykuły higieniczne. Wśród najczęściej przekazywanych darów znalazły się opatrunki: kompresy gazowe (5 965 zestawów), bandaże (3 684 sztuk) i gazy (2 076 sztuk). Powodzenie tej inicjatywy było możliwe za sprawą wolontaryjnego  zaangażowania pracowników aptek, którzy przeprowadzili lokalne zbiórki oraz dzięki wszystkim darczyńcom, którzy przekazali potrzebne artykuły.

– Od pierwszych dni wojny pracownicy naszej apteki angażowali się w pomoc dla Ukrainy. Dlatego, jak tylko pojawiła się okazja, chętnie dołączyliśmy całym zespołem do organizacji zbiórki publicznej fundacji Ziko dla Zdrowia w naszej aptece. Wiedzieliśmy, że mamy empatycznych pacjentów, ale skala pomocy z ich strony przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nikt nie przeszedł obojętnie, niektórzy dokładali do kosza nawet wielokrotnie – mówi Weronika Tomasik, kierownik apteki w Bielsku Białej, w której zebrano najwięcej, bo aż 2 306 produktów.

Wszystkie artykuły zebrane w ramach zbiórki trafiły już do organizacji  niosących bezpośrednią pomoc obywatelom  Ukrainy – do lokalnych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz PCK. Było to możliwe dzięki wsparciu kurierów DPD Polska, którzy przez trzy miesiące zbiórki odebrali z aptek i dostarczyli do organizacji kilkaset przesyłek: paczek i palet z zebranymi produktami.  

Przeprowadzona zbiórka publiczna była jedną z wielu inicjatyw na rzecz Ukrainy, w którą zaangażowała się Fundacja Ziko dla Zdrowia. Organizacja wsparła również darowizną finansową w wysokości ponad 351 tys. złotych powstanie szpitala polowego Polskiej Misji Medycznej w Mikołajewie (planowany termin uruchomienia szpitala: czerwiec 2022) oraz przekazała darowizny rzeczowe dla instytucji
i organizacji lokalnych.

Czytaj też: Ziko dla Zdrowia przekazało ponad 350 tys. zł na budowę szpitala polowego w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. kwiecień 2025 22:46