StoryEditor
Producenci
17.08.2023 16:13

Fundacja „Polki Mogą Wszystko” i Henkel znów działają razem na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych

Do składania wniosków Fundacja zaprasza uczniów, którzy ukończyli klasę 8. w roku 2023 oraz są podopiecznymi domów dziecka lub rodzin zastępczych. / Fundacja Polki Mogą Wszystko
Już po raz piętnasty Fundacja "Polki Mogą Wszystko" oraz firma Henkel Polska nawiązują współpracę, aby jeszcze skuteczniej wspierać podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych. W ramach inicjatywy o nazwie "Wiem, że warto się uczyć", stypendia zostaną przyznane uczniom, którzy ukończyli ósmą klasę szkoły podstawowej i wyróżniają się znaczącymi osiągnięciami zarówno w nauce, jak i w innych obszarach.

Od 2005 roku trwa realizacja programu stypendialnego "Wiem, że warto się uczyć", opierającego się na gruntownym zrozumieniu potrzeb grup i młodzieży, dla których jest przeznaczony. Program stypendialny skierowany jest do uczniów, którzy zakończyli ósmą klasę szkoły podstawowej i są podopiecznymi rodzin zastępczych. W aktualnej edycji programu zostanie przyznanych 28 stypendiów. Wnioski można składać poprzez stronę internetową w okresie od 16 sierpnia do 15 września.

Znaczenie inicjatywy "Wiem, że warto się uczyć" zostało uznane przez Forum Odpowiedzialności Biznesu, co zaowocowało umieszczeniem jej na liście 7 dobrych praktyk Henkel Polska w Raporcie FOB za miniony rok. W roku 2022, 28 dzieci skorzystało ze stypendiów o łącznej wartości 74 000 złotych, a od 2005 roku firma przekazała na ten cel łącznie 630 000 złotych.

Celem programu "Wiem, że warto się uczyć" jest zapewnienie wyrównanych możliwości edukacyjnych dla dzieci pochodzących z domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Dla wielu dzieci w tych grupach trudna sytuacja rodzinna przekłada się na trudności w nauce i zaniedbywanie obowiązków szkolnych. Doświadczenia te pogłębiają niską samoocenę i brak wiary we własne umiejętności.

Statystyki CBOS z 2019 roku ukazują, że mimo starań opiekunów, szanse edukacyjne wychowanków domów dziecka, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych są znacząco niższe niż u dzieci nieprzeżywających podobnych trudności życiowych. Dlatego eliminacja tych różnic w dostępie do edukacji ma ogromne znaczenie. Program "Wiem, że warto się uczyć" ma na celu budowanie w dzieciach przekonania, że ich osiągnięcia są doceniane, a zdobywane stypendia to realne wsparcie finansowe.

Stypendia, które uczniowie otrzymują, mogą być wykorzystane na różnorodne cele, takie jak dofinansowanie zakupu niezbędnych przyborów edukacyjnych i książek, a także sfinansowanie kosztów uczestnictwa w różnych kursach. Dzięki temu wsparciu finansowemu, uczniowie mają możliwość rozwijania się także poza obszarem naukowym. Dla przykładu, z pomocą stypendiów można pokryć koszty renowacji instrumentów muzycznych, udziału w treningach sportowych czy uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, co pozwala na rozwijanie zainteresowań i pasji.

- Celem programu jest danie stypendystom szansy na lepszą przyszłość i docenienie ich trudu, dzięki któremu, pomimo ciężkiej sytuacji, uzyskali wyjątkowe wyniki w nauce. Podziwiamy ich wysiłek i chcemy ich wspierać, dlatego też od lat niezmiennie pomagamy Fundacji w realizowaniu jej misji. W tym celu finansujemy szyte na miarę stypendia, ułatwiające dzieciom rozwijanie się w ważnych dla nich obszarach

– powiedziała Karolina Szmidt, prezeska zarządu i dyrektorka ds. personalnych w Henkel Polska.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 12:13