StoryEditor
Producenci
14.12.2020 00:00

Fundacja Piękniejsze Życie: pacjentki nie mogą pozostać bez wsparcia. Rusza wirtualna akcja świąteczna!

Program Piękniejsze Życie wspierający kobiety z chorobą onkologiczną jest jedynym prowadzonym na tak szeroką skalę przez firmy z branży kosmetycznej. W tym roku  Fundacja Piękniejsze Życie przygotowała specjalną akcję gwiazdkową, z której dochód zostanie przeznaczony na dalsze działania w szpitalach.

Fundacja Piękniejsze Życie od lat wspiera pacjentki oddziałów onkologicznych w całej Polsce. W tym roku niemożliwe stało się jednak tradycyjne pozyskiwanie środków na działanie.

– Grudzień od wielu lat był dla nas miesiącem zwieńczonym gwiazdkowym, radosnym spotkaniem firm należących do Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z którego cały dochód przeznaczaliśmy na potrzeby Fundacji Piękniejsze Życie. W zeszłym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, blisko 40 000 zł. W tym roku jest to niemożliwe, a przecież nie możemy czekać z pomocą. Mamy swoje zaprzyjaźnione szpitale w 14 miastach w kraju. One wciąż działają, leczą, przyjmują pacjentów, których chcemy wesprzeć – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Kosmetycznych.pl i prezes Fundacji Piękniejsze Życie.

Jeśli szukacie powodu do uśmiechu i jakiegoś optymistycznego przesłania na weekend, to musicie zobaczyć to! Czyste dobro...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 20 listopada 2020

Fundacja – ile to kosztuje?

21 tys. zł – tyle w tym roku Fundacja Piękniejsze Życie wydała na… logistykę. Liczne wysyłki (dla pacjentek na oddziałach) i magazynowanie produktów, szkolenia online, tutoriale filmowe poradniki i infografiki – to niektóre nowe narzędzia, wdrożone w 2020 r. przez Fundację. Niestety – niemniej kosztowne.

–  Często spotykamy się z przekonaniem, że podstawą naszej pracy jest dystrybucja produktów kosmetycznych, które dostajemy hojnie w formie darowizny od partnerów, czyli firm kosmetycznych. Tymczasem w związku z zakazem wstępu do szpitali i koniecznością przeformułowania naszych działań, opartych dotychczas na fizycznej obecności wolontariuszy przy łóżkach pacjentów, musieliśmy znaleźć inne sposoby wspierania pacjentek. Te niestety kosztują – opowiada Katarzyna Klatt-Koryszewska, koordynator Fundacji Piękniejsze Życie. –  Bardzo dotkliwy będzie też brak gwiazdkowego spotkania Kosmetycznych.pl, którego organizacja jest niemożliwa ze względu na szalejącą epidemię. A co roku wejściówki-cegiełki stanowiły olbrzymi zastrzyk finansowy dla Fundacji – dodaje.

3,2,1... Start! Już są pierwsze tutoriale, które powstały dzięki zaangażowaniu firmy Coty (Makijażystki Eryki...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 16 października 2020

Jak wesprzeć Fundację i pomóc pacjentkom?

Ponieważ nie możemy zorganizować spotkania na żywo, znaleźliśmy inne sposoby, które pozwolą nam wesprzeć pacjentki onkologiczne, podopieczne fundacji, a darczyńców obdarować – choćby symbolicznie. Fundacja Piękniejsze Życie razem z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego zaprosiła do współpracy Magdalenę Rudzką- Górską, nagradzaną na świecie autorkę charakterystycznych kolaży, która przygotowała specjalnie na potrzeby akcji gwiazdkowej kilka wyjątkowych, artystycznych kartek świątecznych. Można je nabyć na dwa sposoby – wystarczy wybrać najdogodniejszy dla siebie!

  1. Wejdź na stronę Fundacji i dokonaj wpłaty PayU* – kwoty zaczynają się już od 25 zł! Po otrzymaniu wpłaty na podany przed transakcją adres email Fundacja wyśle link do chmury, z której pobierzesz wybrane e-kartki świąteczne autorstwa Magdaleny Rudzkiej-Górskiej.
  2. Zrób zakupy w Topestetic – internetowym sklepie naszego partnera, który w kluczowym dla handlu tygodniu, od 14 do 20 grudnia, przekaże  1% przychodu netto ze sprzedaży na cele statutowe Fundacji Piękniejsze Życie, a do każdego zamówienia będzie dodawał wydrukowane wybrane wzory kart.

Oczywiście można nas wspierać także w sposób tradycyjny, wykonując zwykły przelew z darowizną bezpośrednio na konto Fundacji Piękniejsze Życie lub np. korzystając z aplikacji  fanimani.pl. Tu robiąc zakupy w wybranych sklepach przez specjalny link z platformy, można przy okazji przekazać część wydanej kwoty około 2 proc.  na nasze konto – dodaje Katarzyna Klatt-Koryszewska.

Każdy sposób jest dobry, bo tylko dzięki hojności branży kosmetycznej – przedsiębiorców, pracowników firm – możliwe będzie w 2021 r. spokojne kontynuowanie niezbędnych w pandemicznych czasach działań: organizacja kolejnych warsztatów online, przygotowanie tutoriali makijażowych, kuferków dla pacjentek onkologicznych itp. Wiele razy udowodniliśmy w tym roku, że branża kosmetyczna jest niezwykła, że działa solidarnie. Bardzo wierzymy, ze tak będzie również tym razem – podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown.

Program Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better. Powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne, organizując na oddziałach onkologicznych bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego i zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. ten projekt w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną Fundację Piękniejsze Życie, którą związek nadal aktywnie wspiera.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 20:06