StoryEditor
Producenci
12.06.2024 11:39

Frédéric Arnault objął stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie Financière Agache

Frédéric Arnault jest synem Bernarda Arnaulta. / Jérémy Barande / Ecole polytechnique Université Paris-Saclay/Sedentaire, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Frédéric Arnault, zaledwie 29-letni syn Bernarda Arnaulta, właściciela globalnego koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), objął stanowisko dyrektora zarządzającego w kluczowej dla rodziny firmie Financière Agache. To kolejny krok w jego błyskawicznej karierze, umacniający pozycję młodego pokolenia Arnaultów w zarządzaniu imperium wartym miliardy euro.

Frédéric Arnault, syn Bernarda Arnaulta, przejął stery w holdingu Financière Agache, będącym sercem operacji finansowych rodziny Arnault. Firma ta, kontrolująca między innymi 96 proc. udziałów w prestiżowej marce Christian Dior, jest fundamentem, na którym Bernard Arnault zbudował swoje luksusowe imperium. Młodszy Arnault zastępuje na stanowisku Nicolasa Bazire’a i będzie reprezentować grupę Agache w zarządzie holdingu.

Przed objęciem tej roli, Frédéric Arnault miał już na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć w strukturach koncernu LVMH. Od stycznia pełni funkcję prezesa nowo utworzonego działu LVMH Watches, a od kwietnia zasiada w zarządzie głównego koncernu razem ze swoim starszym bratem Alexandrem. Obaj bracia są częścią strategicznego planu Bernarda Arnaulta mającego na celu stopniowe wprowadzanie swoich dzieci do kluczowych ról zarządczych.

Frédéric Arnault to nie tylko menedżer, ale także matematyk i informatyk. Swoje umiejętności analityczne wykorzystał już wcześniej, tworząc system płatności mobilnych dla TAG Heuer, gdzie później objął stanowisko prezesa. Jego techniczne i strategiczne podejście do biznesu luksusowego z pewnością przyczyni się do dalszego wzrostu i innowacji w koncernie LVMH.

Kontynuacja strategii przekazywania odpowiedzialności najmłodszemu pokoleniu Arnaultów wydaje się być dobrze przemyślanym posunięciem. Mimo że Bernard Arnault nie planuje szybko ustępować z pozycji lidera, z zaktualizowanego statutu grupy Agache wynika, że może on sprawować władzę aż do wieku 95 lat, jednocześnie blokując możliwość sprzedaży udziałów przez dzieci do 2052 roku. To zapewnia stabilność i długoterminową wizję zarządzania imperium, które nieprzerwanie dominuje na rynku luksusowych dóbr na całym świecie.

Czytaj także: Bernard Arnault otrzymał najwyższe odznaczenie cywilne Francji - Wielki Krzyż Legii Honorowej

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:19